01:41 2020 Liepos 06
Tiesioginis eteris
 • USD1.1224
 • RUB80.2153
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Buvęs susisiekimo ministras, ilgai nekomentavęs kilusio skandalo dėl dabartinio ministro, nusprendė pasisakyti šiuo klausimu. Jam nerimą kelia "nomenklatūrinis šešėlis"

  VILNIUS, gruodžio 4 — Sputnik. Buvęs susisiekimo ministras Rokas Masiulis socialiniuose tinkluose sureagavo į skandalą dėl dabartinio ministro Jaroslavo Narkevičiaus veiksmų ir šalia premjero Sauliaus Skvernelio namų asfaltuojamo kelio.

  Buvęs ministras pabrėžia, kad politinėje veikloje nedalyvauja, tačiau sulaukė daug klausimų iš žurnalistų, todėl nusprendė pagaliau pakomentuoti ir, pasak jo, "situacija neatrodo gerai".

  "Situacija, neatrodo gerai, ypač daug nerimo kelia nomenklatūrinis šešėlis, vėl pakilęs virš šio sektoriaus. Padidintas lėšų skyrimas ministro ir partijos apygardoms, neaiškus premjero gatvės asfaltavimas yra blogi pavyzdžiai, darantys reputacinę žalą ne tik tiems, kas tą daro, bet ir valstybei. Tai nepriimtina ir didelis žingsnis atgal. Negi vėl grįšime į nomenklatūros laikus, kai didžiausią naudą gauna "prieinantys prie valdžios"?" — rašo Facebook Masiulis.

  Be to, buvęs ministras įsitikinęs, kad visiškai nerealu, jog ministerija nežinojo apie Upės gatvės, kur stovi Skvernelio namas, asfaltavimo sprendimą.

  Акция протеста против министра сообщения Ярослава Наркевича в Вильнюсе
  © Sputnik/ Владислав Адамовский.

  "Nerealu, kad ministerija nežinojo apie Upės gatvės asfaltavimo sprendimą, nes rezervo lėšos yra perskirstomos su tikslu, kad būtų panaudotos iki kalendorinių metų galo. Dėl šios priežasties lėšos skiriamos tiems objektams, kuriuos savivaldybės garantuotai užbaigs iki metų galo, kompensuoti. Ministerija, prieš pateikdama Vyriausybei tvirtinti, turi patikrinti, ar tai bus padaryta. Taip būdavo daroma visada, bent jau man esant ministru", — pabrėžia Masiulis.

  Jis tvirtina, kad lėšų įsisavinimo galimybė turėjo būti patikrinta ir šį kartą, todėl, jo manymu, buvo žinoma, kam yra skiriamos lėšos. Jam kyla klausimas, ar premjeras žinojo šią situaciją, o jei nežinojo, tuomet kodėl jo niekas neinformavo.

  "Kaip bežiūrėsi, situacija atrodo prastai. Labai gaila, kad iki šito nusiritom. Klausimas dabar vienas — ar jau viskas, ar dar laukti tęsinio?" — daro išvadą Masiulis.

  Pirmadienį po laikino nedarbingumo į darbą sugrįžęs ministras pirmininkas sakė nesikišantis į procesus, susijusius su šalia jo namų asfaltuojamu keliu. Pasak jo, Vilniaus savivaldybė sprendžia, kokių kelių remontui skirti lėšas.

  Skvernelio gatvę į remontuotinų sąrašą spalio pabaigoje įtraukė Vilniaus rajono savivaldybės taryba, o po kelių dienų pinigų darbams skyrė Vyriausybė. Vilniaus rajono savivaldybė pareiškė, kad sprendimas dėl gatvės remonto buvo priimtas, atsižvelgus į Vadovybės apsaugos departamento (VSD) prašymą.

  Jaroslavas Narkevičius sulaukė kritikos dėl to, kad atleido ministerijai pavaldaus Lietuvos pašto valdybą. Vėliau žiniasklaidoje pasirodė informacija, kad Abu Dabyje ministro vakarienė buvo apmokėta Lietuvos automobilių kelių direkcijos lėšomis. Po to dar pasklido informacija, jog Trakų rajono savivaldybei, kuri yra Narkevičiaus rinkimų apygarda, skirta daugiau lėšų gatvių asfaltavimui. Lapkričio pabaigoje žiniasklaida paskelbė, kad Narkevičiui priklausančiame Seimo viešbučio bute kartais nakvoja jo dukra. Po to ministras atsisakė minėto buto. Be to, dar atsirado ir duomenų, jog Vilniuje ministro žmona nuomoja butą.

  Po viso to Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda pareiškė, kad susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius privalo trauktis iš pareigų. Prezidentas neigiamai vertina susisiekimo ministro Narkevičiaus kuruojamoje srityje tvyrančią sumaištį ir paties ministro veiksmus.

  Grįžęs po nedarbingumo premjeras pareiškė, kad nemato teisinio pagrindo Narkevičiaus atsistatydinimui. Skvernelis teigė, kad kai bus įvertintos visos aplinkybės dėl minimų faktų, tada jis susitiks su prezidentu ir aptars situaciją.

  Anksčiau opozicija jau reikalavo Narkevičiaus atsistatydinimo. Prie vyriausybės pastato Vilniuje aktyvistai surengė protesto akciją, kurios metu reikalavo Narkevičiaus viešai pasiaiškinti.

  Dar šia tema

  Persekiojami ar nusipelnę: Lietuvos opozicija nori atsikratyti dviejų ministrų
  Keliai visiems arba tik elitui
  Nausėda reikalauja, kad Narkevičius atsistatydintų
  Tegai:
  Jaroslavas Narkevičius, Susisiekimo ministerija, Rokas Masiulis

  Svarbiausios temos