10:03 2019 Gruodžio 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1174
 • RUB69.9930
  Seimo viešbutis, archyvinė nuotrauka

  Armonaitė siūlo parduoti skandalingąjį Seimo viešbutį

  © Sputnik / Александр Липовец
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Kasmet Seimo viešbučio išlaikymas valstybei kainuoja 123 tūkst. eurų, pastatas 2007 metais įvertintas 6,3 mln. eurų

  VILNIUS, gruodžio 4 — Sputnik. Seimo narė, Laisvės partijos pirmininkė Aušrinė Armonaitė siūlo atsisakyti skandalų lydimo Seimo viešbučio ir jį parduoti, rašoma Seimo pranešime.

  Kasmet viešbučio išlaikymas valstybei kainuoja 123 tūkst. eurų, pastatas 2007 metais įvertintas 6,3 mln. eurų.

  "Siūlau Seimo statuto pakeitimus, kurie leistų atsisakyti Seimo viešbučio paslaugų ir jį privatizuoti. Tai ne tik sutaupytų valstybės lėšų, bet ir būtų atsisveikinta su nuolat skandalų lydimu atgyvenusiu objektu pačiame Vilniaus centre", — teigė Armonaitė.

  Žiniasklaida pastaruoju metu atskleidė ne vieną atvejį, kai Seimo viešbutis buvo naudojamas ne pagal jo pirminę paskirtį — suteikti gyvenamąjį plotą Seimo nariams, kurie neturi nekilnojamojo turto Vilniuje. Skelbiama, kad Seimo viešbutyje kai kurie Seimo nariai patys negyvena, gyvena jų artimieji. Kiti Seimo nariai turi nekilnojamojo turto Vilniuje, bet jį nuomoja ir tuo pat metu naudojasi galimybe nemokamai gyventi Seimo viešbutyje.

  Pasak Armonaitės, paaiškėjo, kad tokia praktika, kai pati valstybė nuosavybės teise turi savo viešbutį, kurį prižiūri ir išlaiko, neturi analogų.

  Seimo narė siūlo sekti Estijos pavyzdžiu, kurios parlamentarai nuomos išlaidas gali kompensuoti iš parlamentinei veiklai skirtų lėšų.

  Seimo narės teigimu, Prancūzijos parlamentarams yra apmokamos nakvynės privačiuose viešbučiuose, Didžiojoje Britanijoje valstybė subsidijuoja nuomą arba suteikia ją viešbučiui išsinuomoti. Švedijoje pasiūloma nuomoti vieno kambario butą arba suteikiama subsidija būsto nuomai, Vengrijoje parlamentarams yra nuomojami butai, o Ukrainoje parlamentarų kambariai nuomojami privačiuose viešbučiuose arba suteikiamos lėšos nuomai savarankiškai.

  Dar šia tema

  Skvernelis nemato teisinio pagrindo Narkevičiaus atsistatydinimui
  Seimo šachmatai: žaidimas dėl Parlamento pirmininko posto
  Seimo narys pasipiktino, kad atliekos iš Alytaus išvežamos valstybės sąskaita
  Tegai:
  Seimas, viešbutis

  Svarbiausios temos