17:45 2019 Gruodžio 09
Tiesioginis eteris
 • USD1.1075
 • RUB70.5731
  Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda susitiko su Turkijos Prezidentu Redžepu Tajipu Erdoganu 2019 metų gruodžio 4 dieną

  Turkija patvirtino NATO gynybos planus Baltijos šalims

  © Photo : LIETUVOS RESPUBLIKOS PREZIDENTAS
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Daugiašaliame susitikime, kuriame dalyvavo Latvijos ir Lenkijos prezidentai bei Estijos ministras pirmininkas, buvo aptartas Baltijos šalių regiono ir Turkijos bendradarbiavimas, saugumo klausimai

  VILNIUS, gruodžio 4 — Sputnik. Turkija patvirtino NATO gynybos planus Baltijos valstybėms, rašoma Prezidentūros pranešime.

  Daugiašaliame susitikime, kuriame dalyvavo Latvijos ir Lenkijos prezidentai bei Estijos ministras pirmininkas, buvo aptartas Baltijos šalių regiono ir Turkijos bendradarbiavimas, saugumo klausimai. Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda susitiko su Turkijos prezidentu Redžepu Tajipu Erdoganu.

  Šio susitikimo metu išsisprendė NATO gynybos planų patvirtinimas.

  "Šiandien žengėme svarbų žingsnį — pokalbio metu sutarėme, kad NATO gynybos planas Baltijos šalims ir Lenkijai bus patvirtintas. Tai didžiulis pasiekimas ne tik mūsų šaliai, bet ir visam regionui, nes užtikrina mūsų piliečių saugumą. Taip pat susitikome su Turkijos Prezidentu Recepu Tayyipu Erdoganu ir apsikeitėme mintimis dėl NATO Aljanso vienybės svarbos ir palaikymo", — sakė Nausėda.

  Anksčiau Turkijos prezidentas Redžepas Tajipas Erdoganas pareiškė, kad Ankara parems NATO planus apsaugoti Baltijos šalis ir Lenkiją tik tuo atveju, jei aljansas pripažins Sirijos kurdų gynybos pajėgas teroristinėmis. Priešingu atveju Turkija pasilieka teisę boikotuoti bet kokius Šiaurės Atlanto aljanso veiksmus.

  Erdoganas pridūrė, kad NATO teikiamas "saugumo skėtis" Ankarai yra svarbus, tačiau akivaizdu, kad aljansui reikalingas atnaujinimas. Anot Turkijos prezidento, organizacija turėtų veikti ryžtingiau ir efektyviau, ypač atsižvelgiant į teroristinių organizacijų keliamą grėsmę.

  Savo ruožtu karo ekspertas Vladimiras Jevsejevas pažymėjo, kad Erdoganas bet kokiu atveju sutiks su reikalavimu apsaugoti Baltijos šalis ir Lenkiją, tačiau jis bando gauti tam tikrų "bonusų".

  NATO pajėgos Baltijos šalyse
  © Sputnik /
  NATO pajėgos Baltijos šalyse

  Dar šia tema

  Politologas: Turkija pamatė dvigubus NATO standartus, taikomus Baltijos šalims
  Turkijos žiniasklaida Rusiją pavadino "gaivaline nelaime" Vakarams
  Ekspertas paaiškino, kodėl Turkija nenori stiprinti Baltijos šalių apsaugos
  Erdoganas: Turkijos santykiai su Rusija nėra alternatyva santykiams su NATO
  Tegai:
  Turkija, Baltijos šalys, Lietuva, Lenkija, Latvija

  Svarbiausios temos