19:45 2020 Vasario 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.0964
 • RUB72.1052
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Žurnalistai paklausė Trampo NATO viršūnių susitikimo metu, ką jis mano apie Rusijos prezidento Vladimiro Putino iniciatyvą paskelbti vidutinio ir trumpojo nuotolio raketų dislokavimo Europoje moratoriumą

  VILNIUS, gruodžio 4 — Sputnik. JAV prezidentas Donaldas Trampas teigė, kad JAV bendradarbiauja su Rusija branduoliniais klausimais ir nori pasiekti rezultatų kartu su Kinija, praneša RIA Novosti.

  Žurnalistai paklausė Trampo NATO viršūnių susitikimo metu, ką jis mano apie Rusijos prezidento Vladimiro Putino iniciatyvą paskelbti vidutinio ir trumpojo nuotolio raketų dislokavimo Europoje moratoriumą.

  "Mes kalbamės su Rusija dėl daugelio dalykų, susijusių su branduolinės energijos (ginklų) nutraukimu ir branduolinės energijos (ginklų) sukūrimu. Mano požiūriu, šiandien tai yra didžiausia viso pasaulio problema. Manau, kad ši problema yra didesnė nei bet kuri kita, kurią pasaulis šiandien turi, ir mes dirbame šiuo klausimu. Jis (Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas — Sputnik) nori, kad kas nors įvyktų, aš — taip pat, ir Kinija — taip pat", — sakė Trampas.

  Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas anksčiau buvo pasiūlęs vidutinio ir trumpojo nuotolio raketų dislokavimo Europoje ir kituose regionuose moratoriumą, jis pateikė savo pasiūlymą pagrindinėms Europos ir Azijos šalims bei įvairioms tarptautinėms organizacijoms. Rusijos užsienio reikalų ministro pavaduotojas Sergejus Riabkovas vėliau teigė, kad NATO reakcija į šį pasiūlymą yra nuvilianti. NATO teigė, kad moratoriumo pasiūlymas "nėra patikimas, nes tam tikrais atvejais ignoruoja tikrovę".

  JAV anksčiau pasitraukė iš Vidutinio nuotolio branduolinių pajėgų sutarties (INF), tačiau pasiūlė šalims pagalvoti apie naujos strateginės ginklų ribojimo sutarties sudarymą. Trampo administracija pareiškė, kad toks susitarimas turėtų apimti ne tik JAV ir Rusijos Federaciją, bet ir Kiniją.

  Dar šia tema

  Irano URM vadovas teigė, kad Europa neįvykdė branduolinio susitarimo įsipareigojimų
  Putinas: bandymai niveliuoti Rusijos branduolinį potencialą yra beprasmiški
  Ekspertas: JAV nori atimti iš Rusijos atsakomojo branduolinio smūgio galimybę
  Maasas pasisakė prieš JAV branduolinių ginklų išvežimą iš Vokietijos
  Tegai:
  NATO, Donaldas Trampas

  Svarbiausios temos