11:37 2020 Vasario 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.0801
 • RUB69.5480
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Priešrinkiminiai žaidimai: kuo baigsis "Burisma" istorija Baidenui ir Trampui (36)

  Savo ruožtu respublikonas Dagas Kolinsas teigė, kad demokratai yra "susirūpinę dėl kitų metų rinkimų" ir jų veiksmus paveikė baimė, kad jie pralaimės

  VILNIUS, gruodžio 5 — Sputnik. Donaldas Trampas viršijo savo įgaliojimus ir jo veiksmai yra pagrindas apkaltai, po ekspertų posėdžių pareiškė JAV Atstovų rūmų Teismų komiteto vadovas demokratas Jerroldas Nadleris, praneša RIA Novosti.

  "Prezidentas padarė pažeidimą, kuris užtraukia apkaltą. Jis paprašė užsienio vyriausybės įsikišti į mūsų rinkimus. Po to buvo "prigautas" ties tuo ir trukdė tyrimui. Du kartus", — sakė jis.

  "Prezidento Trampo veiksmai kelia grėsmę nacionaliniam saugumui ir tiesioginę grėsmę kitiems rinkimams", — pridūrė Nadleris ir pareiškė, kad dauguma amerikiečių yra pasirengę nušalinti Baltųjų rūmų vadovą nuo pareigų.

  "Šiandien sėdžiu čia, išgirdęs pagrįstus, aiškius ir įtikinamus įrodymus, kad prezidentas piktnaudžiavo savo įgaliojimais, bandė pakenkti Kongreso konstituciniam vaidmeniui, sukompromitavo mūsų rinkimus, raginu kolegas laikytis duotos priesaikos", — baigdamas posėdį sakė Nadleris.

  Savo ruožtu respublikonas Dagas Kolinsas teigė, kad demokratai yra "susirūpinę dėl kitų metų rinkimų" ir jų veiksmus paveikė baimė, kad jie pralaimės.

  Kongreso atstovo teigimu, prezidentas nepradėjo tyrimo prieš politinius oponentus, kaip kad buvo pateikta sąlyga Ukrainai mainais į karinę pagalbą. Kolinso teigimu, Kijevas net nežinojo, kad pagalbos teikimas yra užšaldytas, kai Trampas telefonu kalbėjo su Vladimiru Zelenskiu. Tai prieštarauja liudytojų, kurie teigė, kad prieš tai Ukrainos ambasados ​​darbuotojai išreiškė susirūpinimą dėl vėlavimo suteikti pagalbą, parodymais.

  Respublikonai dar kartą paragino Žvalgybos komiteto vadovą Adamą Schiffą liudyti apkaltos procese.

  Apkaltos posėdžiai

  Trečiadienį keturi ekspertai atsakė į Kongreso narių klausimus. Pasak Nadlerio, jų parodymai patvirtino, kad prezidento veiksmai yra pagrindas apkaltai. Nadleris kaip vieną iš šių pažeidimų įvardijo piktnaudžiavimą valdžia.

  Demokratai surengė šiuos klausymus, kad įvertintų, kiek parengtas apkaltos pranešimas suteikia pagrindo kaltinti prezidentą. Demokratų pateikti liudytojai, kaip ir tikėtasi, patvirtino kaltinimus, o vienintelis ekspertas iš respublikonų juos vadino paviršutiniškais.

  Demokratai pradėjo apkaltos procesą, įtardami Trampą delsiant suteikti karinę pagalbą Ukrainai ir reikalaujant mainais už pagalbos teikimą ištirti jo politinio oponento Džo Baideno ir jo sūnaus Hanterio veiklą. Trampas tvirtina, kad jis tik ragino Kijevą kovoti su korupcija.

  Bloga diena demokratams

  Baltieji rūmai savo ruožtu pirmąją posėdžio dieną pavadino "bloga diena demokratams".

  "Šiandien buvo gera diena prezidentui Trampui ir bloga diena demokratams. Vienintelis dalykas, kurį trys liberalai profesoriai nustatė per posėdžius su pirmininku Nadleriu, yra jų politinis šališkumas prezidento atžvilgiu", — sakė Baltųjų rūmų atstovė spaudai Stefani Grišam.

  Temos:
  Priešrinkiminiai žaidimai: kuo baigsis "Burisma" istorija Baidenui ir Trampui (36)

  Dar šia tema

  Trampas teigė, kad apkalta jam tik padės laimėti rinkimus
  Rusijos URM įvykius, susijusius su Trampo apkalta, pavadino JAV vidaus reikalu
  JAV Kongrese bus aptarta Trampo apkalta
  Tegai:
  rinkimai

  Svarbiausios temos