02:40 2020 Kovo 29
Tiesioginis eteris
 • USD1.0977
 • RUB86.3819
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Anksčiau Turkijos vadovas teigė, kad gali blokuoti aljanso iniciatyvą, jei blokas nesilaiko lygybės principų visų narių atžvilgiu

  VILNIUS, gruodžio 5 — Sputnik. Turkija sutiko įgyvendinti Šiaurės Atlanto aljanso planą apsaugoti Baltijos šalis ir Lenkiją Vokietijos, Lenkijos ir Prancūzijos lyderių, taip pat NATO generalinio sekretoriaus prašymu, pareiškė Turkijos lyderis Redžepas Tajipas Erdoganas.

  Tai praneša RIA Novosti su nuoroda į Erdogano interviu Turkijos žurnalistams.

  Turkijos prezidentas pranešė, kad su paramos prašymu į jį kreipėsi Prancūzijos prezidentas Emanuelis Makronas, Vokietijos kanclerė Angela Merkel, Lenkijos prezidentas Andžejus Duda ir NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas.

  Reaguodama į bendrą sąjungininkų šalių vadovų ir Šiaurės Atlanto aljanso vadovo prašymą, Turkija neužkirto kelio gynybos planui Lenkijai ir Baltijos šalims.

  "Po mano susitikimų su draugais mes pasakėme "taip", tačiau tikimės tokios pat aljanso paramos kovoje su terorizmu", — Turkijos žurnalistams sakė Erdoganas, komentuodamas NATO viršūnių susitikimo Londone rezultatus.

  Turkijos prezidentas taip pat apgailestavo dėl to, kad kai kurie NATO sąjungininkai eina "koja kojon su teroristinėmis organizacijomis", ir paragino aljanso partnerius atsižvelgti į savo šalies saugumo rūpesčius taip pat rimtai, kaip Turkija suvokia grėsmę NATO saugumui.

  Lenkijos prezidentas Andžejus Duda
  © Sputnik / Алексей Витвицкий

  Tą dieną, kai prasidėjo NATO viršūnių susitikimas, paaiškėjo, kad Erdoganas pagrasino blokuoti aljanso planą apsaugoti Baltijos ir Lenkiją, nes aljansas nepalaiko kovos su kurdų gynybos pajėgomis šiaurės Sirijoje.

  Atsakydamas į šį pareiškimą, Stoltenbergas teigė, kad aljansas turi jėgų ir priemonių užtikrinti visų savo sąjungininkų saugumą.

  Tačiau trečiadienį Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda teigė, kad susitiko su Erdoganu asmeniškai ir politikams pavyko susitarti dėl dokumento.

  Dar šia tema

  Linkevičius paskelbė, kad Lietuva pasitiki Turkija kaip NATO partnere
  Turkija patvirtino NATO gynybos planus Baltijos šalims
  Nausėda: Lietuva yra pasirengusi tapti aktyvesnio Rusijos ir NATO dialogo iniciatore
  Tegai:
  NATO, Baltijos šalys, Turkija

  Svarbiausios temos