20:46 2020 Vasario 16
Tiesioginis eteris
 • USD1.0842
 • RUB68.9116
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Šalis, dalyvaujančias aljanso viršūnių susitikime Londone, vienijo tik tai, kad tai buvo jubiliejus, mano karo ekspertas Igoris Korotčenka

  VILNIUS, gruodžio 6 — Sputnik. Londone įvykusį NATO viršūnių susitikimą, skirtą organizacijos 70-mečiui paminėti, interviu Sputnik radijui žurnalo "Nacionalinė gynyba" vyriausiasis redaktorius, karo ekspertas Igoris Korotčenka pavadino blogiausiu NATO istorijoje.

  Londone vyko NATO jubiliejinis viršūnių susitikimas. Dalyviai aptarė grėsmes kolektyviniam saugumui, įskaitant Rusijos "agresyvius veiksmus", santykius su Kinija ir terorizmą.

  Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda pareiškė, kad Vilnius yra pasirengęs tapti aktyvesnio aljanso ir Rusijos dialogo iniciatoriumi, jei Maskva imsis veiksmų, kurie "parodys jos gerą valią".

  Karo ekspertas Igoris Korotčenka pažymėjo, jog susidarė įspūdis, kad savo kalbų metu susitikimo dalyviai bandė save paguosti.

  "Žinoma, aljansas patiria krizę, visų pirma ideologinę. Šiuo atžvilgiu man atrodo, kad Prancūzijos prezidento žodžiai, kad "NATO smegenys yra mirusios", aiškiai parodo susiklosčiusią situaciją. Vienintelis dalykas, kuris juos suvienijo, bent jau kai kuriuos iš jų, buvo antirusiški pareiškimai ir supratimas, kad reikia susirinkti, nes jubiliejus yra jubiliejus. <...> Atsižvelgiant į Rusijos plataus masto energetikos iniciatyvų, kuriomis bus grindžiamas Europos ir Europos Sąjungos energetinis saugumas, skatinimą, kažkaip keistai atrodo klausimas, kad, iš vienos pusės, Rusija tiesia savo dujotiekius į Europą, o iš kitos pusės — rengia invaziją ten. Čia nėra jokios logikos", — pasakė ekspertas.

  Korotčenka mano, kad prieštaravimai NATO tik sustiprės — tai rodo situacija su Turkija. Jis taip pat pridūrė, kad Baltijos šalys savo rusofobija ir riksmais apie "Rusijos grėsmę" tik pila žibalo į ugnį.

  Dar šia tema

  Vokietijos žiniasklaida paaiškino Rusijos įstojimo į NATO svarbą
  Nei draugas, nei priešas: NATO bandymai susidraugauti su Rusija
  "Rusija iš Prancūzijos teritorijos užpuolė visą Europą": keršto reikalas
  Nausėda: Lietuva yra pasirengusi tapti aktyvesnio Rusijos ir NATO dialogo iniciatore
  Tegai:
  Londonas, Rusija, NATO

  Svarbiausios temos