21:13 2020 Vasario 16
Tiesioginis eteris
 • USD1.0842
 • RUB68.9116
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Lietuvos vadovas nurodė, kad subsidijų sumažinimas turės neigiamos įtakos siekiant kovos su klimato kaita tikslų

  VILNIUS, gruodžio 9 — Sputnik. Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda pareiškė, kad Suomijos pasiūlymas dėl ilgalaikio ES biudžeto yra nepriimtinas Lietuvai. Jis tai pasakė per susitikimą su Europos Sąjungos šalių ambasadoriais, akredituotais Lietuvai.

  Nausėdos teigimu, Helsinkio siūlomame biudžeto variante numatyta sumažinti subsidijas Lietuvai 27 procentais, o tiesioginių išmokų lygis žemės ūkiui išlieka tris kartus mažesnis nei kai kuriose kitose ES valstybėse.

  "Tad Lietuvos ir kitų bendraminčių valstybių tikslas yra siekti teisingo ir subalansuoto ES biudžeto", — valstybės vadovo žodžius cituoja Prezidentūros spaudos tarnyba.

  Lietuvos vadovas pažymėjo, kad daugiametėje finansinėje programoje numatytas išmokų mažinimas žemės ūkio ir sanglaudos politikoms turės neigiamos įtakos siekiant kovos su klimato kaita tikslų.

  Lietuvos ūkininkų padėtis

  Šią vasarą Lietuva ištiko sausra. Kai kurie ekspertai pažymėjo, kad nuostoliai žemės ūkio ir kituose sektoriuose šiais metais bus reikšmingi, net palyginti su praėjusiais metais, kai sausra buvo sunkesnė ir apėmė 24 savivaldybes.

  Ekspertas Aleksejus Iljaševičius pažymėjo, kad nei Lietuvos vyriausybė, nei Briuselis neskuba kompensuoti Lietuvos ūkininkų nuostolių. 2021 metais ES sumažins subsidijas Baltijos šalims ir tai pirmiausia paveiks žemės ūkio plėtrą šiose šalyse. Naujausi Lietuvos vadovybės sprendimai taip pat neskatina šios šakos plėtros. Anot eksperto, susidaro įspūdis, kad Lietuvos žemės ūkio gamintoją "lengviau pribaigti, nei pastatyti ant kojų".

  Dar šia tema

  Ekonomistas: Lietuvos ūkio laukia rimtas smūgis
  Lietuvos ūkininkai pralaimėjo sankcijų karą su Rusija
  Nausėda sukritikavo subsidijų žemės ūkiui mažinimą
  Seime nepritarta didinti mokesčius ūkininkams
  Tegai:
  biudžetas, parama, ūkininkai, ES, Lietuva, Gitanas Nausėda

  Svarbiausios temos