15:23 2020 Rugsėjo 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1833
 • RUB89.1439
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Pasak konservatoriaus, pataisos reikalingos valdantiesiems tik šiuo momentu, kai priimamas valstybės biudžetas, kurį priėmus, kartelės mažinimo reikalas neteks svarbos

  VILNIUS, gruodžio 11 — Sputnik. Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narys Laurynas Kasčiūnas pakomentavo antradienį priimtas pataisas dėl  Seimo rinkimų kartelės bei pateikė savo įžvalgas, kas toliau laukia šių pataisų.

  Kasčiūnas, kaip opozicijos, kuri nepritaria Seimo rinkimų kartelės mažinimui, atstovas tvitina, kad šios pataisos lieka aktualiomis iki tol, kol nepriimtas valstybės biudžetas. Pasak jo, tiesiog " Karbauskiui reikia balsų biudžetui priimti".

  "Gruodžio 17 dieną priėmus biudžetą susitarimas neteks svarbos, nes koalicijos iki rinkimų kaip ir nelabai reikės (negirdėjau, kad kokios nors esminės reformos dar būtų planuojamos), visos koalicijos partijos ims žaisti savo politinius žaidimus. Galų gale ir pačiai LŽVS tai nėra naudinga", — rašo savo Facebook puslapyje kasčiūnas.

  Anot jo, Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda taip pat nepritaria šioms pataisoms, todėl greičiausia jas vetuos, tačiau neskuba to daryti, nes valdantieji galės atmesti veto.

  "Tą geriausiai padaryti (vetuoti pataisas — Sputnik) po biudžeto, nes tai paskutinė diena kai dauguma dar gali mobilizuotis ir bandyti atmesti veto (nors ir tai abejočiau ar pavyks tai padaryti, nes šiandien iš 71 tik 60 balsavo už kartelės nuleidimą)", — tikina Kasčiūnas.

  Konservatorius įsitikinęs, kad uždėjus veto, Nausėda pateiks Seimui pataisas, kuriomi snus siūloma nuleisti kartelę iki 4 proc. Galiausia tai, anot kasčiūno, ir bus priimta.

  Seimas pirmą kartą dėl rinkimų įstatymo pataisų balsavo praeitą savaitę. Tada nubalsavo tik 63 Seimo nariai, todėl pataisų nepavyko priimti. Iniciatyvą kritikuojantys opozicijos atstovai neužsiregistravo dalyvauti balsavime.

  Antradienį Seimas vėl balsavo dėl pataisų. Balsuoti registravosi minimalus būtinas Seimo narių skaičius — 71. Taigi Seimui pavyko nuleisti kartelę iki 3 proc. Už nubalsavo 60 seimūnų.

  Naujos pataisos numato, kad partijoms galioja 3 proc. rinkėjų pasitikėjimo kartelė, koalicijoms — 5 proc.

  Šiuo metu partijos kandidatų sąrašas gali gauti Seimo narių mandatų tik tada, jeigu už jį balsavo ne mažiau kaip 5 proc. rinkimuose dalyvavusių rinkėjų, o jungtinis kandidatų sąrašas mandatų dalybose dalyvauja tik tada, jeigu už jį balsavo ne mažiau kaip 7 proc. rinkimuose dalyvavusių rinkėjų.

  Dar šia tema

  Rusofobijos vadovai. Prezidentas rado globėjų Lietuvoje
  Karingi kritikanai kritikuoja
  Tegai:
  Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD), Laurynas Kasčiūnas

  Svarbiausios temos