00:52 2020 Rugsėjo 29
Tiesioginis eteris
 • USD1.1670
 • RUB91.8152
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Teismo sprendimu parlamentaras sugadino koncerno verslo reputaciją, pavadindamas jį "nusikalstama grupe", todėl dabar privalo sumokėti kompensaciją

  VILNIUS, gruodžio 11 — Sputnik. Vilniaus apygardos teismas atmetė Vytauto Bako apeliacinį skundą "MG Baltic" byloje. Paidalino savo Facebook puslapyje Bakas.

  Teismas paskelbė nuosprendį, kad Bakas pakenkė koncerno verslo reputacijai, pavadindamas ją organizacija, turinčia "organizuotos nusikalstamos grupuotės požymių".

  "Teismo nuomone pažeidžiau dalykinę koncerno reputaciją pavadindamas jį organizacija, kuri turi organizuotos nusikalstamos grupuotės požymių, taip pat neva teigdamas, jog koncernas padarė 1,5 mlrd. eurų žalą valstybei", — rašo Bakas.

  Parlamentaras pabrėžė, kad jo tikslas buvo atskleisti visuomenei visą "MG Baltic" savininko Dariaus Mocko sukurtą nelegalių įtakų ir naudų tinklą.

  Bakas taip pat pridūrė, kad atlikus parlamentinį tyrimą atsirado svarbių įstatymų projektų, tokių kaip partijų finansavimas, lobistinė veikla, civilinis turto konfiskavimas.

  "Manau, kad mes jau nebegrįšime į tuos laikus, kai politikoje viešpatauja šešėliniai galios centrai", — tikina Bakas.

  Bakas baigė sakydamas, kad tokie teismo sprendimai neskatins politikų mesti iššūkį "tamsiausioms jėgoms", bei žurnalistai ir visuomenės veikėjai to daryti nedrįs.

  Bako ir "MG Baltic" ginčas

  2019 metų sausį Vilniaus apygardos teismas pripažino, kad Bako pasisakymai apie "MG Baltic" neatitiko tikrovės ir pažeidė koncerno verslo reputaciją. Parlamentaras kreipėsi į aukštesnį teismą.

  Buvusi Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė
  © Sputnik/ Владислав Адамовский.

  Teismo proceso metu Bakas bandė įtikinti teisėjus, kad atsakomybė už šiuos kaltinimus negali tekti jam, nes Seimo nario imunitetas apsaugo jį nuo baudžiamojo persekiojimo už tarnybinių pareigų vykdymą.

  Tačiau teismas pabrėžė, kad Bakas prieštaringai vertinamas mintis reiškė interviu žiniasklaidai, o ne atlikdamas tiesiogines pareigas Seime.

  "MG Baltic" taip pat bandė priteisti Bakui 20 tūkstančių eurų kompensaciją, tačiau jam buvo priteistos tik teisinės pusantro tūkstančio eurų išlaidos.

  Šiuo metu "MG Baltic" taip pat kreipiasi į teismą dėl žvalgybos duomenų atskleidimo. Vilniaus apygardos teismas šiuo metu nagrinėja politinės korupcijos bylą, kurioje įtariami keli politikai, buvęs "MG Baltic" viceprezidentas Raimondas Kurlianskis ir pats koncernas.

  "MG Baltic" skandalas

  2018 metų gegužę Valstybės saugumo departamentas Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetui pateikė ataskaitą apie verslo įtaką valstybės ir teisėsaugos struktūroms. Visų pirma, pranešime teigiama, kad "MG Baltic" tariamai bandė paveikti pareigūnus savo naudai, o jos atstovai užsiėmė šantažu.

  Birželio mėnesį "MG Baltic" ruošėsi pateikti ieškinį Valstybės saugumo departamentui, taip pat tuometiniam Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkui Vytautui Bakui. Bendrovė planavo reikalauti atlyginti padarytą žalą, taip pat asmeniškai iš Vaikų vaikų ligoninės vadovo Dariaus Jauniškio.

  Buvęs Liberalų sąjūdžio partijos vadovas Eligijus Masiulis kaltinamas dideliu kyšio iš įmonės gavimu, taip pat prekyba poveikiu.

  Dar šia tema

  Grybauskaitė prašė "MG Baltic" palaikymo žiniasklaidoje, sakė Masiulis
  Jau nebe balta ir pūkuota: ar Grybauskaitei pavyks išsisukti nuo naujo skandalo
  Lietuvos opozicija prispaudė uodegą ir prikando liežuvį. Kas atsitiko?
  Tegai:
  MG Baltic, Vytautas Bakas

  Svarbiausios temos