01:31 2020 Rugsėjo 29
Tiesioginis eteris
 • USD1.1670
 • RUB91.8152
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Tyrimo duomenimis, kaltinamieji verbavo žmonės, kurie turėjo darbinės patirties ir ryšių su buvusiais ir esamais įvairių Lietuvos institucijų tarnautojais

  VILNIUS, gruodžio 11 — Sputnik. Du žmonės, kaltinami "šnipinėjimu" Rusijos naudai, Lietuvoje bus teisiami už akių, pranešė Lietuvos prokuratūros spaudos tarnyba.

  Pranešime teigiama, kad Vilniaus apygardos prokuratūros vyriausiasis prokuroras baigė ikiteisminį tyrimą ir teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje kaltinimai šnipinėjimu už akių pateikti Rusijos Federacijos ir Lietuvos Respublikos piliečiams.

  Tyrimo duomenimis, už akių kaltinami tuo, kad veikdami organizuotoje grupėje su už šiuos nusikaltimus jau nuteistu Rusijos piliečiu Nikolaj Filipčenko nuo 2011 metų spalio iki 2014 metų pabaigos keliose užsienio valstybėse vykusių susitikimų su Lietuvos piliečiais metu, "kurstė, verbavo šiuos asmenis šnipinėti prieš Lietuvos Respubliką".

  Tyrimas teigia, kad kaltinamieji aktyviais veiksmais siekė gauti kuo išsamesnę informaciją apie tuometinius ir buvusius Valstybės saugumo departamento pareigūnus.

  Be to prokuratūros pranešime teigiama, jog kaltinamieji skyrė ypatingą dėmesį galimybei gauti privačią, techninę ir kitokią informaciją apie tuometinės Lietuvos prezidentės Dalios Grybauskaitės asmeninę bei darbo, gyvenamųjų patalpų apsaugą, užmegzti ryšius su saugumo sistemas prižiūrinčiais pareigūnais.

  "Juos buvo siekiama užverbuoti tikintis slapta Lietuvos Respublikos Prezidentūroje bei Lietuvos Respublikos Prezidentės gyvenamosiose patalpose įrengti pasiklausymo priemones", — rašo prokuratūros spaudos tarnyba.

  Pabrėžiama, jog siekdami gauti tokių žinių, kaltinamieji teikė jų verbuojamiems asmenims technines ir kitas priemones, konsultacijas, instrukcijas bei pinigines lėšas ryšio ir kitoms priemonėms, trečiųjų šalių vizoms įsigyti.

  Vilnius, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik/ Владислав Адамовский.

  "Bylos duomenimis, kaltinamasis I. G. (Rusijos pilietis — Sputnik), vykdydamas nusikalstamas veikas, ne kartą naudojosi suklastotais asmens dokumentais vykdamas į užsienio valstybes susitikti su verbuojamais asmenimis", — rašoma pranešime.

  Federalinės saugumo tarnybos darbuotojas Nukalajus Filipčenka buvo nuteistas Vilniuje 10 metų nelaisvės. Pagal Lietuvos prokuratūros versiją, jis veikė su organizuota grupe, kuri surengė keletą susitikimų su Lietuvos gyventojais ir neva bandė užverbuoti juos. Vilniaus apygardos teismas konstatavo, kad Rusijos Federacijos Federalinės saugumo tarnybos (FSB) Kaliningrado srities valdybos Žvalgybos skyriaus vyresnysis operatyvinis įgaliotinis ypatingai svarbiems reikalams, papulkininkis Nikolajus Filipčenka Rusijos FSB pavedimu "šnipinėjo, duodamas Lietuvos piliečiams užduotis rinkti užsienio valstybės žvalgybą dominančią informaciją ir tokią informaciją surinko".

  Šių metų lapkričio 14 dieną Lietuvos prezidentas dekretu suteikė Nikolajui Filipčenkai malonę.

  Lapkričio 15 dieną Filipčenka kartu su kitu už šnipinėjimą nuteistu Rusijos piliečiu Sergejumi Moisejenka buvo apkeisti į Rusijoje nuteistus Lietuvos pilieičius. Rusiją mainais grąžino Jevgenijųįir Aristidą Tamošaitį bei Norvegijos pilietį Frode Bergą.

  Dar šia tema

  Visuomeninis veikėjas: Lietuvos valdžia bando sužlugdyti Paleckį
  Lietuvai padedant išlaisvintas Bergas nori "pateikti sąskaitą" Norvegijai
  Grabauskas: Lietuva kuria savo piliečių "juoduosius sąrašus"
  Tegai:
  šnipinėjimas, Rusija, Lietuva

  Svarbiausios temos