10:46 2020 Lapkričio 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.1922
 • RUB90.9894
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Prezidentas pareiškė, kad Astravo AE statybos Baltarusijoje turi buti ne vien Lietuvos, bet ir "visos ES saugumo problema"

  VILNIUS, gruodžio 11 — Sputnik. Astravo atominės elektrinės branduolinio saugumo užtikrinimo klausimas turėtų būti atspindėtas būsimame Europos Sąjungos ir Baltarusijos partnerystės susitarime. Tokią poziciją trečiadienį išreiškė Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda, praneša TASS.

  "Sieksime, kad branduolinės saugos užtikrinimas būtų įtrauktas į rengiamą ES ir Baltarusijos partnerystės prioritetų susitarimą" – pareiškė Nausėda užsienio politikos konferencijoje.

  Prezidentas išreiškė viltį dėl Europos bendrijos narių solidarumo. "Jos statybos yra ne vien Lietuvos, tą pabrėžiu, bet ir visos ES saugumo problema", - pareiškė jis. Pasak Nausėdos, Astravo AE pagamintai elektrai Lietuvos rinkoje vietos nebus. "Elektros patekimas turėtų būtų užkardomas ES mastu arba lygiu", – teigė Nausėda.

  Lietuva ir Astravo AE

  Vilnius nuolat kritikuoja Baltarusijos Astravo atominės elektrinės projektą. Lietuvos valdžia, visų pirma, nėra patenkinta statybų aikštele (50 kilometrų nuo Vilniaus) ir tuo, kad stotis statoma padedant Rusijos valstybinei korporacijai "Rosatom".

  Iš esmės Lietuvos vyriausybė piktinasi dėl to, kad Baltarusijos atominė elektrinė yra tariamai nesaugi ir kelia grėsmę Lietuvos gyventojams ir nacionaliniam saugumui.

  Lietuvoje įstatymų leidybos lygiu buvo uždrausta importuoti elektrą iš trečiųjų šalių, kur yra "nesaugios" atominės elektrinės. Be to, politikai ragino boikotuoti projektą ir kaimynines šalis.

  Minskas visus Vilniaus reikalavimus laiko politizuotais. Baltarusijos valdžia ne kartą pareiškė, kad Baltarusijos atominė elektrinė statoma visiškai laikantis saugos standartų, o tarptautiniai ekspertai jau patvirtino, kad kaimyninėms šalims nėra jokios rizikos.

  Baltarusijos atominės elektrinės Astrave paleidimas atidėtas nuo 2019 metų pabaigos 2020 metų sausiui. Gruodžio 11 dieną elektrinės pirmajame energetiniame bloke prasidėjo karštieji įrangos bandymai.

  Dar šia tema

  Kova su Astravo AE kaip bandymas pasiteisinti už Ignalinos AE "nužudymą"
  Lietuva paragino EK sutelkti dėmesį į Astravo AE "problemą"
  Lietuva pasiruošė "Astravo avarijai": SAM įsigijo 4 mln. jodo tablečių
  Tegai:
  Baltarusija, ES, Gitanas Nausėda, Astravas

  Svarbiausios temos