11:08 2020 Vasario 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.0801
 • RUB69.5480
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Lazda turi du galus: sankcijos Rusijai (248)

  Krymo gyventojų manymu, Europos šalių ekonominė plėtra tiesiogiai priklauso nuo gerų kaimyninių santykių su Rusija

  VILNIUS, gruodžio 12 — Sputnik. Krymo Parlamento nacionalinės diplomatijos ir tarptautinių santykių komiteto pirmininko pavaduotojas Ivanas Šonusas paragino ES lyderius atsisakyti sankcijų prieš Rusiją, praneša RIA Novosti.

  Anksčiau aukštas pareigas ES struktūrose einantis šaltinis pranešė, kad ES valstybių vadovų viršūnių susitikime, kuris vyks ketvirtadienį ir penktadienį, tikimasi priimti politinį sprendimą dėl apribojimų pratęsimo.

  "Atėjo laikas ES lyderiams sustabdyti užsitęsusį politinį žaidimą sankcijų prieš Rusiją pavidalu ir sustabdyti šią beprotybę, susijusią su antirusiška isterija. Kol sprendimas pratęsti sankcijas dar nepriimtas, Krymo gyventojai ragina ES vadovus dar kartą pagalvoti, prisiimti atsakomybę už savo šalių ekonominę gerovę ir priimti protingą sprendimą, susijusį su sankcijų panaikinimu", — pasakė Šonusas.

  Anot jo, Europos šalių ekonominė raida tiesiogiai priklauso nuo gerų kaimyninių santykių su Rusija.

  "Jei ES nuspręs pratęsti sankcijas, pirmiausia tai padarys žalą jai", — pabrėžė parlamentaras.

  Savo ruožtu Krymo visuomenės rūmų vadovas Grigorijus Jofė pareiškė, kad Rusija yra savarankiška šalis, kuriai nereikia išmaldų iš nieko.

  "Jei jie nusprendė tęsti sankcijų politiką, žinodami, kad ji neveikia, tada tai yra jų problemos. Rusija prisitaikė prie šių sankcijų. Žinoma, jos mums padaro tam tikrą žalą, tačiau, kita vertus, jos leido mums suaktyvinti savo ekonomiką. Sankcijos pasirodė esančios nesėkmingos kaip spaudimo Rusijai instrumentas", — priminė parlamentaras.

  Anot jo, jei sankcijos bus pratęstos, į tai reikia žiūrėti kaip į nemalonius orus.

  "Sankcijos — tai paskutiniai būgštavimai dėl augančios Rusijos galios. Tai, be abejo, nesąžiningas žaidimas, kenkiantis visoms pusėms. Sankcijų pasekėjai laikosi principo, kad "iš pykčio motinai nušalsiu ausis", — pabrėžė Jofė.

  Rusijos santykiai su Briuseliu pablogėjo dėl situacijos Ukrainoje ir aplink Krymą. Vakarai, apkaltinę Maskvą kišimusi į Kijevo reikalus, įvedė jai sankcijas. Rusija ėmėsi atsakomųjų priemonių, importo keitimo kurso ir ne kartą pavadino jai pateiktus kaltinimus nepagrįstais. Pastaruoju metu ES šalyse vis dažniau skamba nuomonės apie būtinybę panaikinti sankcijas.

  Temos:
  Lazda turi du galus: sankcijos Rusijai (248)

  Dar šia tema

  Žiniasklaida: Baltijos šalis neramina ES nesutarimai dėl Rusijos
  Rusijos bendrovės pasisakė už atsakomuosius veiksmus ES taikomoms sankcijoms
  Rusijos Valstybės Dūma: Europa pavargo nuo sankcijų Rusijai
  Tegai:
  sankcijos prieš Rusiją, ES, Krymas

  Svarbiausios temos