22:14 2020 Lapkričio 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.1922
 • RUB90.9894
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Tarybiniai paminklai Baltijos šalyse ir Lenkijoje (49)

  Atsakomybė už skatinimą nugriauti memorialus ir dalyvavimą šiame procese turėtų būti ir baudžiamoji, mano politologas Armenas Gasparianas

  VILNIUS, gruodžio 12 — Sputnik. Atsakomybė už raginimus nugriauti Raudonosios armijos karių memorialus ir dalyvavimą šiame procese turėtų būti tiek baudžiamoji, tiek sankcinė, interviu Sputnik Lietuva pasakė politologas ir žurnalistas Armenas Gasparianas.

  Anksčiau Rusijos gynybos ministras Sergejus Šoigu Rusijos organizacinio komiteto "Pobeda" posėdyje, skirtame Atminties ir šlovės, atminties išsaugojimo ir kelio Didžiojo Tėvynės karo istorijos klastojimui užkirtimo metams pasiruošti, pareiškė, kad Rusijos gynybos ministerija inicijavo įstatymo projektą, pagal kurį visi, kas įžeidė žuvusių Raudonosios armijos karių atminimą, bus patraukti atsakomybėn.

  Atsakomybės priemonės paliečia neteisėtų aktų dalyvius, politikus ir valdininkus (tarp jų ir užsienio), kurie savo veiksmais ar neveikimu prisideda prie to. Tokio įstatymo priėmimas prisidės prie "veiksmingesnės kovos su vandalais ir jų globėjais".

  Politologas Armenas Gasparianas pažymėjo, jog jau seniai buvo akivaizdu, kad turėtų būti įvesta atsakomybė už tokius vandalizmo veiksmus užsienio šalyse.

  "Kalbos, kad Rusija turėtų pradėti labai rimtai reaguoti įstatymų ir bet kuriame lygmenyje į šią bakchanaliją — kitaip įvardinti Antrojo pasaulinio karo laikų karo memorialų išniekinimo neįmanoma. Aš taip pat dalyvavau ekspertų diskusijoje su Gynybos ministerijos ir Užsienio reikalų ministerijos darbuotojais. Mums viskas buvo gana akivaizdu, ir atsakomybė čia turėtų būti įvairi — tiek baudžiamoji, tiek sankcinė. Reikia įvesti ir asmenines sankcijas žmonėms, kurie ragina nugriauti memorialus, dalyvauja šioje praktikoje, ir prieš šalis", — pasakė politologas.

  Anot Gaspariano, tai pavėluota priemonė, tačiau geriau jos imtis vėliau nei niekada. Ekspertas priminė, kad pagal seną tradiciją rusai "ilgai balnoja, bet greitai joja".

  Temos:
  Tarybiniai paminklai Baltijos šalyse ir Lenkijoje (49)

  Dar šia tema

  Latvijoje į sąvartyną buvo išvežtas sovietų Baltijos povandenininkų paminklas
  Rusų ir komunistų apmaudui. Prahoje gali iškilti paminklas vlasoviečiams
  RF deputatas palygino Baltijos šalis su barbarais už bandymus iškreipti istoriją
  Tegai:
  tarybinis paminklas

  Svarbiausios temos