12:44 2020 Sausio 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1035
 • RUB68.1692
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Prezidentas Gitanas Nausėda atvyko į Briuselį, kur dalyvaus Europos Sąjungos šalių lyderių susitikime

  VILNIUS, gruodžio 12 — Sputnik. Prezidentas Gitanas Nausėda Briuselyje susitiko su Lietuvos ūkininkais, protestuojančiais dėl tiesioginių išmokų paskirstymo siūlymo daugiametėje finansinėje programoje.

  "Palaikiau ūkininkų lūkesčius ir akcentavau, kad kaip ir Lietuvoje, taip ir Europoje pažadai turi būti vykdomi. Mes siekiame, kad tiesioginės išmokos mūsų ūkininkams pasiektų ES vidurkį iki 2027 metų", — rašoma prezidento pranešime "Facebook".

  Nausėda ketvirtadienį atvyko į Briuselį, kur dalyvaus Europos Vadovų Tarybos (EVT) darbo sesijoje.

  EVT sesijoje Nausėda pasisakys už poreikį suformuoti sąžiningą 2021–2027 m. ES biudžetą.

  Kaip skelbia Prezidentūros spaudos tarnyba, pirmininkaujančios ES Suomijos pateiktas pasiūlymas Lietuvai nėra priimtinas, nes jis sudaro prielaidas atsirasti "dviejų greičių Europai" ir neužtikrina tinkamo žemės ūkio finansavimo.

  "Visi Europos Sąjungos žemdirbiai turi turėti vienodas, sąžiningas sąlygas konkuruoti. Europos Sąjungos lyderiams pabrėšiu, kad tiesioginių išmokų pilna konvergencija yra būtinybė pradedant ją nuo dar 2013 m. sutarto minimalaus išmokų lygio – 196 eurų už hektarą", — teigė prezidentas. 

  Ekspertas Aleksejus Iljaševičius pažymėjo, kad 2021 metais ES sumažins subsidijas Baltijos šalims ir tai pirmiausia paveiks žemės ūkio plėtrą šiose šalyse. Naujausi Lietuvos vadovybės sprendimai taip pat neskatina šakos plėtros. Anot eksperto, susidaro įspūdis, kad Lietuvos žemės ūkio gamintoją "lengviau pribaigti, nei pastatyti ant kojų".

  Dar šia tema

  Lietuva mano, kad ES biudžeto pasiūlymai yra nepriimtini
  "Apačios" tyli: kuo protestai Lietuvoje skiriasi nuo "geltonųjų liemenių" judėjimo
  Seime nepritarta didinti mokesčius ūkininkams
  Nausėda siūlo įtraukti Astravo AE klausimą į ES ir Baltarusijos partnerystės sutartį
  "Lietuva, Tavo kaimas miršta": šalį apėmė ūkininkų protestų banga
  Tegai:
  Gitanas Nausėda, Briuselis, ūkininkai

  Svarbiausios temos