01:31 2020 Gegužės 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.0904
 • RUB77.9139
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Brexit: kas yra "už" ir kas – "prieš" (174)

  JAV vadovas apie tai parašė socialiniuose tinkluose, sveikindamas Britanijos ministrą pirmininką Borisą Džonsoną su pergale neeiliniuose parlamento rinkimuose

  VILNIUS, gruodžio 13 — Sputnik. JAV prezidentas Donaldas Trampas pareiškė, kad dėl konservatorių partijos pergalės neeiliniuose parlamento rinkimuose Didžiojoje Britanijoje Londonas ir Vašingtonas po "Brexit" galės sudaryti naują "stambų prekybos susitarimą".

  Priešlaikiniai rinkimai Didžiojoje Britanijoje, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Джастин Гриффитс-Уилльямс

  "Sveikinu (Britanijos ministrą pirmininką — Sputnik) Borisą Džonsoną su puikia pergale! Dabar po "Brexit" Britanija ir JAV galės sudaryti naują didelę prekybos sutartį. Ši sutartis gali tapti daug stambesnė ir pelningesnė už bet kokį susitarimą, kuris gali būti sudarytas su ES", — savo Twitter paskyroje parašė JAV vadovas.

  Remiantis atnaujinta "Sky" prognoze, po neeilinių rinkimų rezultatų Britanijos konservatoriai gaus 78–82 balsų persvarą parlamente. Jei prognozė išsipildys, tai bus geriausias bet kurios britų partijos rezultatas nuo 2002 metų.

  Šiuo metu buvo apibendrinti balsavimo rezultatai 634 rinkimų apylinkėse iš 650. Konservatoriai jau užsitikrino 354 vietas parlamente, 202 — leiboristai ir 46 — škotų nacionalistai.

  Rinkimus lėmė politinė krizė dėl artėjančio Britanijos pasitraukimo iš ES. Konservatoriai siekia įgyvendinti "Brexit" sausio 31 dieną, liberalai demokratai pasisakė už narystės ES išsaugojimą, leiboristai žadėjo naują referendumą.

  Temos:
  Brexit: kas yra "už" ir kas – "prieš" (174)

  Dar šia tema

  Džonsonas pažadėjo įgyvendinti "Brexit" iki sausio pabaigos
  Džonsonas pažadėjo Britanijoje įvesti trijų kategorijų darbo vizas
  Ekspertas: po "Brexit" Baltijos šalims nereikia papildomų burnų
  Tegai:
  Brexit, Borisas Džonsonas, Didžioji Britanija, Donaldas Trampas, JAV

  Svarbiausios temos