21:44 2020 Sausio 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1088
 • RUB68.6934
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Brexit: kas yra "už" ir kas – "prieš" (155)

  Per Parlamento rinkimus smarkiai "Brexit" palaikantys konservatoriai iškovojo didžiausią pergalę per trisdešimt metų

  VILNIUS, gruodžio 14 — Sputnik. Lietuvos ministras pirmininkas Saulius Skvernelis pasveikino kolegą iš Didžiosios Britanijos Borisą Džonsoną ir konservatorių partiją su pergale per ankstyvuosius Parlamento rinkimus JK, praneša Lietuvos Vyriausybės spaudos tarnyba.

  Visų pirma, Skvernelis palinkėjo Džonsonui energijos, ištvermės ir žmonių palaikymo kuriant naujus Jungtinės Karalystės ir Europos Sąjungos ryšius po "Brexit", kuris numatomas kitų metų pradžioje.

  "Esame vienminčiai dėl transatlantinio ryšio svarbos Europos ir regiono saugumui. Lietuva pasisako už ypač glaudžius Jungtinės Karalystės ateities santykius su Europos Sąjunga. Neabejoju, kad BREXIT kontekste Lietuvos ir Jungtinės Karalystės vyriausybės užtikrins pačias palankiausias rezidavimo sąlygas abiejų valstybių piliečiams", — sakoma Vyriausybės vadovo sveikinime.

  Skvernelis taip pat pabrėžė, kad Lietuvos vyriausybė ypatingą dėmesį skirs dvišalių santykių su Britanija stiprinimui, ypač tokiose srityse kaip prekyba, inovacijos, kultūra, švietimas, kibernetinis saugumas ir finansinės technologijos.

  Ketvirtadienį Didžiojoje Britanijoje vyko Parlamento rinkimai, kuriuos laimėjo konservatorių partija. Dabar Džonsonas turi sudaryti vyriausybę.

  Britų konservatoriai iškovojo didžiausią pergalę nuo 1987 metų, gavę 365 vietas parlamente. Jų oponentai — leiboristai — gavo 203 vietas. Rinkimuose dalyvavo daugiau kaip 67 proc. rinkėjų.

  Rinkimai įvyko dėl politinės krizės šalyje, susijusios su artėjančiu britų pasitraukimu iš ES. Konservatoriai nori įgyvendinti "Brexit" sausio 31 dieną, leiboristai pasisakė už narystės ES išlaikymą, o liberaldemokratai ragina surengti naują referendumą.

  Temos:
  Brexit: kas yra "už" ir kas – "prieš" (155)

  Dar šia tema

  Vokietijos URM mano, kad iki sausio pabaigos sėkmingas "Brexit" įmanomas
  Merkel pasveikino Džonsoną su pergale rinkimuose

  Svarbiausios temos