01:24 2020 Sausio 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.1035
 • RUB68.1692
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  ES ambasadorius Rusijoje pažymėjo, jog bet kokie rimti ES ir Rusijos santykių pokyčiai bus grindžiami pažanga, padaryta įgyvendinant Minsko susitarimus

  VILNIUS, gruodžio 16 — Sputnik. ES ambasadorius Rusijos Federacijoje Markusas Edereris interviu laikraščiui "Izvestija" pasakė, kad ES pastebi pažangą Rusijos ir Ukrainos santykiuose.

  Ukrainos prezidentas Vladimiras Zelenskis, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Алексей Никольский

  "Mes pastebime pažangą Rusijos ir Ukrainos santykiuose, o tai yra svarbu ir ES bei Rusijos santykiams. Jei pažvelgtumėte į penkis principus, kurie nustato ES politiką Rusijos atžvilgiu, "visiškas Minsko susitarimų įgyvendinimas" — tai pirmasis numeris. "Normandijos ketverto" susitikimas buvo svarbus, o atsižvelgiant į trejų metų pertrauką — ir labai būtinas žingsnis. Ir bet kokie rimti ES ir Rusijos santykių pokyčiai bus grindžiami pažanga, padaryta įgyvendinant Minsko susitarimus", — pasakė jis.

  Edereris pažymėjo, kad susitikimas Paryžiuje iš esmės reiškė šalių esamų įsipareigojimų patvirtinimą, tačiau šios derybos tikrai suteiks taikos procesui naują dinamiką, kaip naują dinamiką jam suteikė Ukrainos prezidento rinkimai ir jo pirmieji žingsniai.

  "Tačiau, kaip sako britai, norint sužinoti, koks yra pudingas, reikia jo paragauti. Tas pats yra ir su Minsko susitarimais: jų esmė — jų įgyvendinimas. Todėl labai svarbu, kad būtų įgyvendinti įsipareigojimai, kuriuos šalys prisiėmė Paryžiuje", — pridūrė ambasadorius.

  Pirmasis per trejus metus "Normandijos ketverto" šalių — Rusijos, Ukrainos, Prancūzijos ir Vokietijos — aukščiausiojo lygio susitikimas vyko Paryžiuje gruodžio 9 dieną ir baigėsi bendro komunikato priėmimu ir susitarimu susitikti Berlyne po keturių mėnesių, kad būtų tęsiamas darbas siekiant sureguliuoti situaciją Donbase.

  Dokumente pabrėžiama, kad Minsko susitarimai išlieka "Normandijos formato" darbo pagrindu, numatyta iki 2020 metų kovo pabaigos išvesti iš Donbaso pajėgas. Be to, "Normandijos ketverto" vadovai paragino užtikrinti, kad iki metų pabaigos Donbase būtų nutraukta ugnis.

  Dar šia tema

  Putinas išpranašavo Donbasui žudynių Srebrenicoje pakartojimą
  "Normandijos formatas" paskatino Rusijos ir Ukrainos santykių atšilimą
  Nausėda "sudegino visus tiltus" tarp Lietuvos ir Rusijos
  Zacharova papasakojo apie pasikeitusį Kijevo požiūrį į derybas
  Tegai:
  ES, Ukraina, Rusija

  Svarbiausios temos