05:59 2020 Birželio 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.1250
 • RUB77.8132
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Rusijos prezidento atstovas spaudai pažymėjo, jog ne Maskvos reikalas kaip nors nurodyti skirtumą tarp buvusio ir dabartinio Ukrainos prezidentų, tačiau jų požiūriai į situaciją Donbase tikrai skiriasi

  VILNIUS, gruodžio 16 — Sputnik. Kremlius įvertino buvusio ir dabartinio Ukrainos prezidentų Petro Porošenkos ir Vladimiro Zelenskio požiūrių į situaciją Donbase skirtumus, praneša RIA Novosti.

  "Ne Maskvos reikalas kaip nors tą skirtumą konstatuoti, tačiau požiūriai tikrai skiriasi. Vienas prezidentas pradėjo karą, naujasis prezidentas — iš tikrųjų jo priešrinkiminės kampanijos pažadų kertinis akmuo buvo karo užbaigimas. Ir mes tikimės, kad visa tai bus įgyvendinta, mes tikimės, kad Kijevas eis didžiąją savo kelio dalį įgyvendindamas Minsko susitarimus", — pasakė Rusijos vadovo atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas.

  Kaip pabrėžė Kremliaus atstovas, svarbiausia, kad Ukraina įvykdytų "prisiimtus įsipareigojimus pagal Minsko susitarimus ir visą priemonių kompleksą".

  Peskovas taip pat pažymėjo, kad būtina išsamiai išnagrinėti decentralizacijos įstatymo projektą, kurį Zelenskis pristatė Aukščiausiosios Rados svarstymui. Visų pirma, dokumente siūloma pakeisti šalies administracinę-teritorinę struktūrą ir įvesti prefekto instituciją. Tačiau tekste nieko nesakoma apie ypatingą Donbaso statusą.

  Atstovas spaudai pabrėžė, kad dokumentą reikia "atidžiai išanalizuoti" ir patikrinti, ar jis atitinka Minsko susitarimus ir Šteinmejerio formulę.

  "Normandijos formato" aukščiausiojo lygio susitikimas

  "Normandijos ketverto" — Rusijos, Ukrainos, Vokietijos ir Prancūzijos — šalių vadovai gruodžio 9 priėmė komunikatą pagal viršūnių susitikimo Paryžiuje rezultatus. Dokumente pabrėžiama, kad Minsko susitarimai išlieka tolesnio darbo pagrindu, numatoma, kad pajėgos bus išvestos iki 2020 metų kovo pabaigos trijuose naujuose Donbaso punktuose.

  Ukrainos prezidentas Vladimiras Zelenskis, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Алексей Никольский

  Be to, vadovai paragino iki metų pabaigos užtikrinti, kad ugnis Donbase būtų nutraukta.

  Jie taip pat paragino kontaktinę grupę užtikrinti, kad iki metų pabaigos būtų įvykdyti sulaikytųjų mainai "visi į visus" formatu, o Raudonajam Kryžiui būtų suteikta "visiška ir besąlyginė prieiga prie visų sulaikytų asmenų".

  Kitas lyderių susitikimas įvyks po keturių mėnesių. Iš komunikato matyti, kad viena pagrindinių jo temų taps vietos rinkimų organizavimas Donbase.

  Dar šia tema

  Ekspertas įvertino "Normandijos ketverto" susitikimo perspektyvas
  "Rusija iš Prancūzijos teritorijos užpuolė visą Europą": keršto reikalas
  Ekspertas pasakė apie galimą "Normandijos viršūnių susitikimo" įtaką Donbasui
  Putinas išpranašavo Donbasui žudynių Srebrenicoje pakartojimą
  Tegai:
  Ukraina, Rusija, Vladimiras Zelenskis, Petro Porošenka, Kremlius

  Svarbiausios temos