20:27 2020 Liepos 11
Tiesioginis eteris
 • USD1.1276
 • RUB80.2104
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Pasak Lietuvos premjero, padėtis tokia, kad susisiekimo ministro posto išsaugojimo klausimas turėtų būti sprendžiamas kartu su valdančiąja koalicija

  VILNIUS, gruodžio 16 — Sputnik. Lietuvos ministras pirmininkas Saulius Skvernelis pažadėjo kitą savaitę išspręsti susisiekimo ministro Jaroslavo Narkevičiaus atsistatydinimo klausimą. Apie tai jis pranešė žurnalistams spaudos konferencijoje.

  Skvernelis pareiškė, kad per susitikimą su šalies prezidentu Gitanu Nausėda buvo iškeltas Narkevičiaus klausimas.

  Ministras pirmininkas pažymėjo, kad situacija su susisiekimo ministru yra tokia, kad būtina ją aptarti su valdančiąja koalicija.

  "Pasekmės vienokio ar kitokio sprendimo gali būti labai įvairios ir ilgalaikės, dėl to tie sprendimai bus priimti tuomet, kada bus įvykdytos konsultacijos, sumodeliuoti variantai, kas būtų jeigu būtų, jeigu kas pasikeistų", — pasakė jis.

  Paklaustas, ar susisiekimo ministras atitinka vyriausybės nustatytus standartus ir vertybes, Skvernelis atsakė, kad nemato jokių realių faktų, rodančių ministro netinkamumą.

  Taip pat žurnalistai paklausė, ar Skvernelis svarsto savo paties atsistatydinimo scenarijų. Premjeras patikino, kad nemato tam "absoliučiai jokio" pagrindo.

  Anksčiau Nausėda pareiškė, kad Narkevičius turėtų atsistatydinti, nes jo elgesys neatitinka kanceliarijos reikalavimų, trukdo valdžios darbui ir kelia piliečių nepasitikėjimą. Lietuvos vadovas pažymėjo, kad ministras prarado jo pasitikėjimą.

  Spalį per vizitą į Jungtinius Arabų Emyratus Narkevičius neužlipo ant scenos ir neperskaitė pranešimo, nors tai buvo suplanuota. Vietoje jo diskusijoje dalyvavo tekstą perskaitęs viceministras Vladislavas Kondratovičius.

  Be to, Lietuvos opozicija pareikalavo, kad ministras grąžintų 4236 eurus, kurie buvo išleisti jo keturių dienų vizitui JAE. Paaiškėjo, kad ministro ir jo komandos vakarienė buvo apmokama ne iš kelionės išlaidų, o iš Lietuvos automobilių kelių direkcijos pinigų — 723 eurai.

  Dar šia tema

  Skvernelis pareiškė, kad biudžeto projektas 2020 metams padės sumažinti skurdą
  Rusofobijos vadovai. Prezidentas rado globėjų Lietuvoje
  Lietuvos opozicija prispaudė uodegą ir prikando liežuvį. Kas atsitiko?
  Tegai:
  atsistatydinimas, Gitanas Nausėda, Susisiekimo ministerija, Jaroslavas Narkevičius, Lietuva, Saulius Skvernelis

  Svarbiausios temos