20:10 2020 Liepos 11
Tiesioginis eteris
 • USD1.1276
 • RUB80.2104
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Prieš priimdamas sprendimą dėl susisiekimo ministro atsistatydinimo, premjeras nusprendė surengti konsultacijas su koalicija

  VILNIUS, gruodžio 17 — Sputnik. Dėl susisiekimo ministro Jaroslavo Narkevičiaus galimo atstatydinimo sausio pradžioje derėsis koalicijos taryba, antradienį pareiškė premjeras Saulius Skvernelis.

  "Mes planuojame, ir šiandien tarėmės, matyt, tai bus sausio pirmosiomis dienomis, — išplėstinė koalicinė taryba, kur mes įvertinsim tuos argumentus, kuriuos aš išgirdau ir girdėjau, ir perteiksiu koalicijos partneriams iš prezidento. Ir mes turėsime priimti sprendimą, kaip toliau turime elgtis", — žurnalistams Seime nurodė Skvernelis.

  Premjeras pažymėjo, kad negalit sprendimų priimti vienas, nes priimtas sprendimas galėtų sukelti "įvairias pasekmes", net ir Vyriausybės pasitraukimą.

  Ministro pirmininko teigimu, Vyriausybei atsistatydinti gali tekti tuo atveju, "jeigu neišlieka valdančiosios koalicijos".

  Valdančiųjų "valstiečių" lyderis Ramūnas Karbauskis žurnalistams sakė, kad Narkevičius kaltinamas be jokio pagrindo.

  "Aš jau esu sakęs savo poziciją — jei išpūtus burbulą, kuriame nėra jokio pagrindo kaltinti ministrą nei teisine, nei moraline prasme, mes pradėsime nuiminėti ministrus, mes nebeturėsime, kas dirba ministerijose", — teigė Karbauskis.

  Narkevičiaus klausimas

  Anksčiau opozicija jau reikalavo Narkevičiaus atsistatydinimo. Jis buvo pakviestas į posėdį pasiaiškinti dėl neseniai įvykusių skandalų, iš kurių vienas buvo susijęs su egzotiška kelione į Abu Dabį už valstybės lėšas.

  Be to, Narkevičius buvo kaltinamas tuo, kad atleido iš nepriklausomų narių sudarytą "Lietuvos pašto" valdybą ir ją pakeitė daugiausia Susisiekimo ministerijos atstovai — ministerijos darbuotojai bei ministerijai pavaldaus Lietuvos radijo ir televizijos centro vadovas Remigijus Šeris.

  Susisiekimo ministras sulaukė kritikos ir dėl pinigų skirstymo keliams asfaltuoti. Papildomų lėšų keliams sulaukė Narkevičiaus rinkimų apygarda bei gatvė, kurioje gyvena premjeras.

  Pirmadienį premjeras susitiko su prezidentu Gitanu Nausėda. Anksčiau Nausėda keletą kartų susisiekimo ministrą ragino trauktis iš pareigų. Tą dieną Skvernelis pažadėjo kitą savaitę išspręsti susisiekimo ministro atsistatydinimo klausimą. 

  Pagal Vyriausybės įstatymą, prezidentas ministrus atleidžia premjero teikimu. Verta paminėti, kad konsultuotis su koalicija ministras neprivalo.

  Dar šia tema

  Tapinas sukritikavo "pernelyg užsiėmusius" vadovus
  Profsąjunga įvertino mokytojų atlyginimų augimą Lietuvoje
  Skvernelis pažadėjo išspręsti Narkevičiaus atsistatydinimo klausimą
  Tegai:
  Saulius Skvernelis, Jaroslavas Narkevičius

  Svarbiausios temos