10:33 2020 Kovo 31
Tiesioginis eteris
 • USD1.1034
 • RUB88.1385
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Analitikos centro "Europos vertybės" atstovai siūlo neįsileisti Rusijos žiniasklaidos atstovų į spaudos konferencijas

  VILNIUS, gruodžio 17 — Sputnik. Analitikos centras "Europos vertybės" (European Values Center for Security Policy) ragina Europos šalis nepripažinti RT ir Sputnik "laisvos spaudos" atstovais. Apie tai teigiama gruodžio mėnesio "Kremlin Watch Strategy for Countering Hostile Russian Interference" ataskaitoje, praneša RT.

  Oficiali Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova
  © Sputnik / Максим Блинов

  "Rusijos vyriausybės informaciniai kanalai, ar tai būtų RT, Sputnik ar Rusijos valstybinės televizijos kanalai, nėra žurnalistinės organizacijos, jos tik apsimeta tokiomis", — rašoma tekste.

  Taigi, analitikos centro atstovai siūlo neįsileisti Rusijos žiniasklaidos atstovų į spaudos konferencijas. Šia priemone siekiama užtikrinti, kad žurnalistai suprastų, jog "darbas Rusijos vyriausybei — kelias į vieną pusę", pažymėjo centras.

  "Joks Vakarų valstybės tarnautojas neturėtų įteisinti tokių organizacijų sutikdamas duoti interviu joms", — rašoma dokumente.

  Analitikos centras "Europos vertybės" buvo įkurtas 2005 metais Čekijoje. Jo atstovai teigia, kad jų veiklos tikslas — "apginti liberaliąją demokratiją".

  2017 metų spalio mėnesį organizacija paviešino 2 327 Amerikos, Britanijos ir Europos politikų, diplomatų ir kariškių, kurie kada nors buvo RT transliacijų svečiai, sąrašą. Į sąrašą taip pat pateko Donaldas Trampas, Džonas Makeinas ir Borisas Džonsonas.

  Ataskaitoje, pavadintoje "Kremliaus platforma "naudingiems idiotams" Vakaruose" teigiama, kad sąrašas skirtas identifikuoti tuos, kurie "kanalui suteikia savo vardą ir autoritetą" ir kurie kaltinami siekiu "pakenkti demokratijos principams".

  Dar šia tema

  Sputnik Estija pranešė apie bandymus "išstumti" agentūrą iš šalies
  Simonian pakomentavo nuomos sutarties su Sputnik Estija nutraukimą
  Vilniaus teismas atmetė Sputnik Lietuva vyriausiojo redaktoriaus skundą
  Tegai:
  Čekija, žiniasklaida, Sputnik, RT

  Svarbiausios temos