05:46 2020 Rugpjūčio 15
Tiesioginis eteris
 • USD1.1813
 • RUB86.5850
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  "Miško broliai": praeitis ir dabartis (68)

  Baltijos šalyje visi, kas kovojo su tarybų valdžia, yra laikomi "gerais", nepaisant, kokius kitus veiksmus jie darė, mano ekspertas Vadimas Truchačiovas

  VILNIUS, gruodžio 18 — Sputnik. Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimų centras (LGGRTC) trečiadienį išplatino naujus dokumentus apie nevienareikšmiškai visuomenėje vertinamo Jono Noreikos – Generolo Vėtros veiklą.

  Rusijos valstybinio humanitarinio universiteto Užsienio regioninių tyrimų ir užsienio politikos katedros vyresnysis dėstytojas, doktorantas Vadimas Truchačiovas interviu Sputnik Lietuva šiuos liudijimus pavadino "kliedesiais".

  "Tai eilinis bandymas pateisinti nacių bendrininkus tik todėl, kad jie kovojo su sovietų valdžia. Deja, Baltijos šalyse, įskaitant ir Lietuvą, <...> vykdoma tokia politika, kad visi, kurie kovojo su Tarybų Sąjunga, visi, kas buvo prieš sovietų valdžią – visi jie yra geri, nepaisant to, kuo jie dar pasižymėjo, pagarsėjo ir panašiai. Ir kai kažkas netelpa į tokią darnią koncepciją, prasideda isterija. Taip ji prasidėjo ir šiuo atveju", – pareiškė jis.

  Jo manymu, Vilnius ir toliau vykdys šią politiką, naudodamasis Europos Sąjungos ir JAV sutikimu. Ekspertas pareiškė, kad Rusija turėtų "nubausti" Lietuvą pinigais.

  "Kuo mažiau tranzitinių krovinių keliauja per Lietuvą –  tuo geriau. Kuo mažiau pakraunama Klaipėdos uoste –  tuo geriau. Kuo mažiau Rusijos bendrovių yra Lietuvoje ir investuoja į Lietuvą – tuo geriau. Kuo daugiau draudimų importuoti lietuviškus gaminius, taip pat ir į Kaliningrado sritį, kaimyninei Lietuvai  –  tuo geriau. Jei nesupranta istorijos ir vertybių temos, reiškia reikia kalbėti pinigais. Bausti pinigais kiek įmanoma stipriau", - padarė išvadą Truchačiovas.

  Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimų centras trečiadienį pareiškė, kad nacių bendrininkas Jonas Noreika (Generolas Vėtra) tariamai "organizavo žydų gelbėjimą" Šiauliuose.

  Kunigo Jono Borevičiaus liudijimai tariamai rodo, kad Noreika, nacių okupacijos laikotarpiu būdamas Šiaulių apskrities viršininku, tuo pačiu metu vadovavo Žemaitijos pasipriešinimui prieš nacių okupantus ir organizavo žydų gelbėjimo tinklą Šiauliuose.

  Temos:
  "Miško broliai": praeitis ir dabartis (68)

  Dar šia tema

  Ekspertas: Lietuva, šlovindama Noreiką, "užsidirbo" "juodą dėmę" iš JAV
  Užsienio šalių gyventojai įvertino Lietuvos požiūrį į Holokaustą
  Nausėda pripažino bendrapiliečių dalyvavimą žydų bendruomenės sunaikinime
  Tegai:
  Jonas Noreika, Lietuva, Rusija

  Svarbiausios temos