19:08 2020 Vasario 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.0790
 • RUB68.8060
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Prezidentas Nausėda siūlo Žvalgybos įstatymo pataisas, nes šiuo metu žvalgybos institucijos neturi pakankamų teisinių įrankių prevenciniai veiklai vykdyti

  VILNIUS, gruodžio 21 — Sputnik. Lietuvos žvalgybos institucijos gali gauti teisę vykdyti prevencinius pokalbius, teisę patikrinti asmens dokumentus ir teisę atlikti administracinį sulaikymą, skelbia Prezidentūros kanceliarija.

  Penktadienį prezidentas Gitanas Nausėda pasirašė dekretą, kuriuo teikia Seimui svarstyti pataisas, kuriomis siekiama sudaryti sąlygas žvalgybos institucijoms "efektyviai veikti naujų ir kintančių grėsmių sąlygomis".

  Nausėda siūlo Žvalgybos įstatymo, Kriminalinės žvalgybos įstatymo ir Administracinių nusižengimų kodekso pataisas.

  Pranešime pabrėžiama, kad dabartiniame teisiniame reguliavime įtvirtintas žvalgybos institucijų veiklos tikslas siejamas ne tik su informacijos apie rizikas bei grėsmes rinkimu, bet ir su šių pavojų prevencija, tačiau žvalgybos institucijos neturi pakankamų teisinių įrankių tokiai prevencijai vykdyti.

  "Žvalgybos įstatymo pataisos numato žvalgybos institucijoms suteikti teisę taikyti tokias priemones kaip prevencinis pokalbis, teisė patikrinti asmens dokumentus ir teisė atlikti administracinį sulaikymą. Šios priemonės jau yra taikomos kitų tarnybų veikloje", — tokias pataisas siūlo prezidentas.

  Nauja Žvalgybos įstatymo redakcija taip pat numato drausti vizualiai fiksuoti žvalgybos institucijų objektus. Siekiama ištaisyti ir išryškėjusius dabartinio žvalgybos tarnybų personalo administravimo trūkumus.

  Kriminalinės žvalgybos ir Administracinių nusižengimų kodekso pataisomis siekiama inkorporuoti Žvalgybos įstatymo pataisas į teisinę sistemą.

  Tegai:
  Gitanas Nausėda, Lietuva, žvalgyba

  Svarbiausios temos