14:30 2020 Gegužės 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.0910
 • RUB78.2874
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Anot Rusijos diplomatės, Varšuva daugelį metų menkino dvišalius santykius su Rusija, o ne atvirkščiai

   

  VILNIUS, gruodžio 22 — Sputnik. Užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova pakomentavo Lenkijos užsienio reikalų ministerijos pareiškimą, kuriame apkaltino Rusiją iškraipius Antrojo pasaulinio karo priežastis, praneša RIA Novosti.

  Zacharova teigė, kad būtent Varšuva daugelį metų stengėsi pkenkti dvišaliams santykiams su Maskva.

  "Agresyvi retorika, paminklų kovotojams prieš fašizmą naikinimas, vienas pagrindinių vaidmenų priimant ES antirusiškas sankcijas yra tiesioginiai to įrodymai", — sakė ji.

  Ketvirtadienį vykusioje spaudos konferencijoje Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas priminė, kad sovietų kariuomenė pateko į Lenkiją "po to, kai Lenkijos vyriausybė prarado savo ginkluotųjų pajėgų ir to, kas vyko šalies teritorijoje, kontrolę".

  Anot Rusijos vadovo, tuo metu Lenkijos vyriausybė jau buvo kažkur netoli Lenkijos ir Rumunijos sienos ir nebuvo su kuo "kalbėtis šia tema".

  Lenkijos vėliava, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Филип Климашевский

  Atsakydama į tai, Lenkijos užsienio reikalų ministerija teigė, kad Putino pastabos buvo "nerimą keliančios ir gluminančios" ir "pateikiančios klaidingą įvykių eigą".

  Keletą metų Baltijos šalys ir Lenkija perrašinėjo istoriją. Varšuva stengiasi visus įtikinti, kad TSRS 1939 metais užpuolė Lenkiją, kaip ir Hitlerio Vokietija.

  Kaip įrodymą Lenkija cituoja Molotovo ir Ribentropo paktą, pasirašytą 1939 metų rugpjūčio 23 dieną Maskvoje. Dokumento turinys nesiskyrė nuo tarptautinės teisės normų ir valstybių sutarčių praktikos. Tuo pat metu buvo pasirašytas slaptas papildomas protokolas, kuriame buvo apibrėžtos TSRS ir Vokietijos interesų sritys. Dalis Baltijos valstybių, Vakarų Baltarusija, Vakarų Ukraina ir Besarabija pateko į Maskvos įtakos zoną.

  Karo istorikų teigimu, paktas leido Tarybų Sąjungai gauti "atokvėpį" ir pasiruošti karui, sustiprinti pramonę ir padidinti Raudonosios armijos pajėgas. Be to, ekspertai teigia, kad sovietų ir vokiečių nepuolimo paktas užkirto kelią Japonijos karui prieš TSRS, nes Tokijas buvo nepatenkintas Berlyno sprendimu pasirašyti paktą neatsižvelgus į Japonijos pusės požiūrį.

  Dar šia tema

  Putinas atskleidė Minsko susitarimų derybų detales
  Putinas pakomentavo grasinimus Sputnik Estija žurnalistams
  Putinas kalbėjo apie milžinišką Rusijos uostų plėtros šuolį po TSRS laikų
  "Ar jūs asilai?": Putinas sukritikavo samprotaujančius apie Leningrado atidavimą
  Tegai:
  Varšuva, Rusija

  Svarbiausios temos