01:58 2021 Kovo 08
Tiesioginis eteris
 • USD1.1938
 • RUB88.8807
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Praėjusią savaitę daugelis Lietuvos žiniasklaidos priemonių paskelbė melaginga informacija pagrįstą medžiagą apie tai, kad du JAV kariai bandė pavogti automobilį Vilniuje

  VILNIUS, gruodžio 23 — Sputnik. Melaginga naujiena apie amerikiečių kareivius, kurie neva bandė pavogti BMW automobilį Lietuvoje, yra "gerai apgalvotos kampanijos, nukreiptos prieš NATO sąjungininkes, dalis". Apie tai praneša leidinys The Washington Examiner, su nuoroda į Lietuvos valdžios atstovus.

  "NATO ir sąjungininkų pajėgų buvimas Lietuvoje ir toliau yra dezinformacijos ir kibernetinių išpuolių taikinys, kurį vykdo NATO oponentai ir jų trolių armija, kurie bando susilpninti ir sumažinti NATO paramą Lietuvos visuomenėje ir iššaukti nepasitikėjimą Lietuvos sąjungininkais", — leidinyje cituojamas respublikos Krašto apsaugos ministerijos atstovas.

  Kaip pažymėta straipsnyje, Lietuvos karinė žinyba netiesiogiai apkaltino Rusiją nauja "informacine ataka". Eilinių kaltinimų priežastis buvo ta, kad internete pasirodė netikras straipsnis, kurį, pasirodo, parašė Lietuvos žurnalistas. Straipsnyje teigiama, kad amerikiečių kareiviai Vilniuje bandė pavogti BMW.

  Anot Lietuvos krašto apsaugos ministerijos, istorijoje buvo aprašyta tiek daug detalių, kad jos tikrumas nekėlė abejonių. Suklastotame straipsnyje teigiama, kad du JAV kareiviai "grasino vairuotojui peiliu, paskui trenkė jam į veidą ir bandė sučiupti". Be to, medžiagoje cituojamas vietinis policininkas, kaltinęs JAV kariškius. Šią informaciją paskelbė įvairios Lietuvos žiniasklaidos priemonės.

  Anot Lietuvos krašto apsaugos ministerijos, "ši kibernetinė ataka, nukreipta prieš amerikiečių karius", yra tik viena iš daugelio.
  Dabar Lietuvoje yra apie 500 JAV karių, kurie šį rudenį atvyko į respubliką.

  Lietuvos valdžios atstovai ne kartą apkaltino Rusiją įvykdžius "kibernetines atakas" be jokių įrodymų ar konkrečių faktų.

  Tuo tarpu, kaip ne kartą pažymėjo Rusijos valdžia ir ekspertai, Maskva neturi pagrindo pulti Lietuvos nei realiai, nei virtualiai.

  Be to, į Lietuvą ir kitas Baltijos respublikas atvykstantys NATO šalių kariai iš tiesų ne kartą buvo paminėti Lietuvos policijos pranešimuose dėl įvykdytų pažeidimų. Beveik per kiekvienas didelio masto pratybas Baltijos šalyse įvyksta incidentai, kuriuose dalyvauja kariai iš aljanso šalių, tarp tokių incidentų paminėti ir eismo įvykiai.

  NATO pajėgos Baltijos šalyse
  © Sputnik
  NATO pajėgos Baltijos šalyse

  Dar šia tema

  NATO generalinis sekretorius: aljansas turi galimybę apsaugoti sąjungininkus
  "Gynėjų" išsilaipinimas: amerikiečiai užgrobs Lietuvos aerodromą
  Žiniasklaida: JAV planuoja į Artimuosius Rytus nusiųsti dar iki 7000 karių
  Paaiškėjo, kokiose tarptautinėse operacijose kitąmet dalyvaus Lietuvos kariai
  Tegai:
  kariai, JAV, žiniasklaida, Lietuva

  Svarbiausios temos