04:48 2020 Lapkričio 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.1900
 • RUB90.1153
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Astravo atominės elektrinės statybos (470)

  Pasak šalies vadovo, pataisos suteiks papildomų įrankių užkirsti kelią Baltarusijos elektros energijos pardavimui Lietuvoje

  VILNIUS, gruodžio 24 — Sputnik. Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda pasirašė įstatymo pataisas, kuriomis draudžiamas elektros iš Baltarusijos atominės elektrinės patekimas į respubliką, praneša Prezidentūros spaudos tarnyba.

  Pataisas pasiūlė pats šalies vadovas. Anksčiau jas patvirtino Lietuvos Seimas. Anot Nausėdos, pataisos suteiks valstybės institucijoms papildomų įrankių apsisaugoti nuo nesaugiose atominėse elektrinėse pagamintos elektros pardavimo Lietuvoje.

  "Kartu su atsakingomis institucijomis stebėsime situaciją elektros rinkoje ir būsime pasiruošę teikti papildomus siūlymus, jei tokių prireiks, ginant Lietuvos valstybės ir gyventojų interesus", — pareiškė prezidentas.

  Šalies vadovas taip pat pažymėjo, kad šalis sieks spartesnės elektros tinklų sinchronizacijos su Vakarų Europa, o Baltarusijoje statomos Astravo AE elektros energijos nepirkimo klausimą nuolat kels dvišaliuose ir daugiašaliuose susitikimuose su ES valstybių narių bei ES partnerių lyderiais.

  Padėtis aplink Astravo AE

  Baltarusijos atominė elektrinė statoma netoli Astravo, Gardino srityje, 50 kilometrų nuo Vilniaus. Objektui pasirinkta vieta netinka Lietuvai, kuri ją laiko nesaugia, o pati stotis, valdžios atstovų nuomone, "kelia grėsmę" nacionaliniam saugumui.

  Vilnius tikisi, kad Latvija ir Estija parems šalį kovoje su Astravo AE. Prezidentas Gitanas Nausėda kvietė kolegas susiburti ir susitarti dėl bendros pozicijos.

  Tačiau kaimyninės Baltijos respublikos nepritaria šiai nuomonei. Latvija nepalaiko Baltarusijos elektros energijos blokavimo, nes, jos manymu, tai gali sukelti energijos trūkumo riziką kitoms Baltijos šalims.

  Minskas visus Vilniaus reikalavimus laiko politizuotais. Baltarusijos valdžia ne kartą pareiškė, kad Astravo atominė elektrinė statoma visiškai laikantis saugos standartų, o tarptautiniai ekspertai jau patvirtino, kad kaimyninėms šalims nėra jokios rizikos.

  Temos:
  Astravo atominės elektrinės statybos (470)

  Dar šia tema

  Baltarusija nori eksportuoti elektrą į Lenkiją per Lietuvą
  Lietuva pasiskundė TATENA generaliniam direktoriui dėl Astravo AE
  Latvija gali pirkti elektros energiją iš Astravo AE apeidama Lietuvą
  Tegai:
  Astravo AE, Astravas, Gitanas Nausėda

  Svarbiausios temos