07:41 2020 Balandžio 02
Tiesioginis eteris
 • USD1.0936
 • RUB86.4750
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Oro gynybos plėtrai Baltijos šalyse Jungtinės Amerikos Valstijos skyrė beveik trečdalį nurodytos sumos

  VILNIUS, gruodžio 24 — Sputnik. JAV skirs 175 milijonus dolerių (apie 158 milijonus eurų) karinio bendradarbiavimo su Lietuva, Latvija ir Estija plėtrai, praneša Estijos gynybos ministerijos spaudos tarnyba.

  Саммит НАТО в Брюсселе. День первый
  © Sputnik / Алексей Витвицкий

  Pirmą kartą per visą bendradarbiavimo istoriją 50 mln. dolerių (apie 45 mln. eurų) iš šios sumos bus skirta oro gynybos plėtrai Baltijos šalyse.

  Pasak Estijos gynybos ministro Jurio Luiko, atgrasomosios ir gynybinės pozicijos stiprinimas Baltijos šalyse, įskaitant oro erdvę ir oro gynybos klausimus, yra svarbus bendrai NATO ir pačiai JAV.

  "Šiuo įstatymo projektu mūsų sąjungininkas aiškiai patvirtina, kad palaiko kolektyvinę gynybą rytiniame Europos sparne", — sakė Luikas.

  Be to, į įstatymo projektą įtraukta solidarumo išlyga, patvirtinanti JAV įsipareigojimą saugoti Baltijos regioną ir pavedanti Pentagonui parengti pagalbos gynybos srityje analizę.

  JAV finansuoja Baltijos šalių gynybą, remdamasi Vakarų sukurtu mitu apie "Rusijos grėsmę". Maskva ne kartą pabrėžė, kad nesiruošia nieko pulti ir kad NATO palaiko panašią teoriją, siekdama padidinti karinės technikos kiekį prie Rusijos sienų bei pateisinti dideles gynybos išlaidas.

  Taip pat Rusija ne kartą pareiškė, kad visi Rusijos lėktuvų skrydžiai vykdomi griežtai laikantis tarptautinių oro erdvės naudojimo virš neutralių vandenų taisyklių, nepažeidžiant kitų valstybių sienų.

  Rusijos senatorius Aleksejus Puškovas pažymėjo, kad Lietuva, užuot atrėmusi "Rusijos agresiją", turėtų atkreipti dėmesį į realią jai kylančią grėsmę — ES subsidijų sumažinimą.

  Dar šia tema

  Kremlius nerimauja dėl NATO planų padidinti karines išlaidas
  NATO viršūnių susitikimas: Kinija, Rusija ir kosmosas
  Lietuva, neklausk, ką Europa gali duoti tau, klausk, ką tu gali duoti Europai
  Tegai:
  gynyba, Baltijos šalys, JAV

  Svarbiausios temos