19:12 2020 Liepos 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.1290
 • RUB80.8888
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Pratybos, kuriose dalyvaus apie 20 tūkstančių amerikiečių karių, bus didžiausios per pastaruosius 25 metus, kariuomenė persikels per Atlanto vandenyną į Vakarų Europą, o paskui dislokuosis "kuo arčiau Rusijos sienos" Lenkijoje ir Baltijos šalyse

  VILNIUS, gruodžio 26 — Sputnik. Plataus masto NATO pratybos "Defender-Europe", kurios kitų metų pradžioje vyks dešimtyje šalių, bus atakos prieš Rusiją repeticija, rašo vokiečių leidinys "Junge Welt".

  Саммит НАТО в Брюсселе. День первый
  © Sputnik / Алексей Витвицкий

  Kaip pažymėta straipsnyje, pratybos, kuriose dalyvaus apie 20 tūkstančių amerikiečių karių, bus didžiausios per pastaruosius 25 metus, kariuomenė persikels per Atlanto vandenyną į Vakarų Europą, o paskui dislokuosis "kuo arčiau Rusijos sienos" Lenkijoje ir Baltijos šalyse.

  "Oficialiai tai yra JAV kariuomenės pratybos, tačiau iš tikrųjų Šiaurės Atlanto aljanso šalys repetuos puolimą karo su Rusijos Federacija atveju", — rašoma laikraštyje.

  Anot portalo, tokiu būdu amerikiečiai planuoja išbandyti logistikos efektyvumą kariuomenės judėjimo į Europą kelyje. Manevravimas — tik dalis Vokietijos ginkluotųjų pajėgų indėlio į NATO kariuomenės dislokavimą prieš Rusiją.

  "Bundesveras vadovauja NATO batalionui Lietuvoje, kuris bendradarbiauja su vietinėmis asociacijomis ir kartu kovos karo su Rusija atveju. Be to, Vokietijos laivynas taip pat atlieka svarbų vaidmenį rengiantis karui Baltijos jūroje, tame tarpe ir prieš Rusiją", — rašoma straipsnyje.

  Anksčiau Rusijos generalinio štabo viršininkas Valerijus Gerasimovas teigė, kad NATO pratybos Baltijos šalyse ir Lenkijoje, didėjantis aktyvumas Juodosios ir Baltijos jūros vandenyse rodo Aljanso pasirengimą didelio masto kariniam konfliktui.

  NATO pajėgos Baltijos šalyse
  © Sputnik /
  NATO pajėgos Baltijos šalyse

  Dar šia tema

  Politologas: Rusijos generalinio štabo vadovo pareiškimą turėtų išgirsti NATO
  NATO ruošiasi dideliam konfliktui. Ar bus karas?
  Estijos prezidentė paneigė NATO "smegenų mirtį", primindama pratybų skaičių
  Lietuvos valdžia netikras naujienas apie kareivius ir BMW laiko kampanija prieš NATO
  Tegai:
  kariai, Rusija, Baltijos šalys, Lenkija

  Svarbiausios temos