11:52 2020 Birželio 01
Tiesioginis eteris
 • USD1.1136
 • RUB78.4416
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Anot buvusio šalies vadovo, dabartinė Vilniaus pozicija Maskvos atžvilgiu trukdo vidinei Lietuvos raidai

  VILNIUS, gruodžio 29 — Sputnik. Rusijos ir Lietuvos santykiai pablogėjo dėl šalyje susiformavusio valstybės aparato. Apie tai interviu Baltnews.lt pareiškė buvęs Lietuvos vadovas Rolandas Paksas.

  Jis pažymėjo, kad pirmaisiais buvusios Lietuvos prezidentės Dalios Grybauskaitės valdymo metais Lietuvos Respublikos politika nebuvo tokia, kokia yra dabar.

  "Prisimenate, ten buvo ir susitikimai su Baltarusijos prezidentu Aleksandru Lukašenka, ir keletas pareiškimų apie santykių atnaujinimą su Rusija amerikietiškai. Na, o tada kažkas nutrūko. Ir aš nemanau, kad tai nutrūko be konkrečios valdžios, susiformavusios mūsų šalyje", — pareiškė jis.

  Anot Pakso, Lietuvos elitas ir toliau vykdo proamerikietišką, "provasališką" politiką. Be to, pasak buvusio prezidento, negalima pasakyti, kad Lietuvos politika yra proeuropietiška.

  Paksas teigė, kad "Rusijos grėsmė" reikalinga karo pramonės oligarchams, kapitalui, kurio reikia, norint pirkti karinę techniką iš Vokietijos ar JAV.

  "Kažkas iš to gauna labai gerą pelną", — sakė jis ir pridūrė, kad dabartinė Vilniaus padėtis Maskvos atžvilgiu trukdo šaliai ir jos vidaus plėtrai.

  "Turime kalbėti su šiaure ir vakarais, pietumis ir rytais, palaikyti ryšius. Užtikrinti, kad elektros laidai, dujotiekiai ir naftotiekiai praeitų per mūsų šalį, ir kad mes turėtume gerus santykius su Maskva, Vašingtonu ir Berlynu, ir su Roma, ir taip toliau. Tai yra politika. Tai yra diplomatija", — sakė Paksas.

  Buvęs prezidentas pabrėžė, kad Lietuva turi blogas perspektyvas, jei jos dabartinė politika nesikeis ir Lietuvos valdžia ir toliau dirbs savo labui. Anot jo, žmonės visai nepasitiki valstybės vadovybe. Be to, Lietuvoje yra "siaubingas politinis klimatas" ir niekas nesidomi politika, nes dauguma nemato galimybės ką nors pakeisti.

  Lietuvos ir Rusijos santykiai

  Lietuvos ir Rusijos santykiai paaštrėjo per Dalios Grybauskaitės, žinomos dėl atšiaurių antirusiškų pareiškimų ir rusofobinės pozicijos, valdymą. Dabartinė šalies vadovybė tęsia tą pačią liniją ir reguliariai skelbia pareiškimus apie "Rusijos grėsmę".

  Be to, Vilnius vis dažniau pasirašo gynybos sutartis su JAV už dideles sumas ir didina karinės technikos skaičių regione. Tuo pat metu Maskva ne kartą pabrėžė, kad Rusija nesiruošia pulti nė vienos iš aljanso šalių, o NATO naudoja pareiškimus apie "Rusijos grėsmę", norėdama daugiau karinės technikos ir batalionų išdėstyti rytiniame flange.

  Rusijos ambasadorius Lietuvoje Aleksandras Udalcovas pabrėžia, kad Rusijos ir Lietuvos santykiai patiria krizę dėl oficialaus Vilniaus, kuris Maskvos demonizavimą padarė beveik nacionaliniu prioritetu, kaltės.

  Dar šia tema

  Nausėda: reikia konsoliduoti Baltijos šalių pozicijas dėl Astravo AE
  Nausėdos užsispyrimas veda Lietuvą link energijos kolapso
  Tegai:
  "Rusijos grėsmė", Rusija, Rolandas Paksas

  Svarbiausios temos