07:58 2020 Lapkričio 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.1922
 • RUB90.9894
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Latvijos užsienio reikalų ministras Edgaras Rinkevičius taip pat primygtinai rekomendavo latviams nevykti į Siriją, Iraną, Iraką ir Jemeną

  VILNIUS, sausio 4 — Sputnik. Latvijos užsienio reikalų ministras Edgaras Rinkevičius pateisino JAV išpuolius prieš Iraką ir išreiškė Latvijos solidarumą su Amerika. Apie tai jis parašė savo Twitter paskyroje.

  "Mes solidarūs su savo sąjungininkais — Jungtinėmis Valstijomis, kurios naudojasi savo teise į savigyną. JAV išpuoliai prieš Iraką vyko po Irano remiamų pajėgų provokacinių veiksmų. Mes raginame nukreipti visas pastangas įtampai pašalinti", — rašė Rinkevičius.

  ​Irano islamo revoliucinės gvardijos Kudso pajėgų vadas Kasemas Soleimanis žuvo dėl JAV raketų smūgio Bagdado oro uosto srityje. Užpuolimą sankcionavo Donaldas Trampas, kuris generolą pavadino "teroristu numeris vienas pasaulyje", kaltindamas jį rengiant išpuolius prieš Amerikos diplomatus ir kariškius.

  Aukščiausias Irano vadovas ajatola Ali Chamenėjus pažadėjo atkeršyti už Kasemo Soleimanio mirtį.

  Rusijos užsienio reikalų ministerija JAV veiksmus pavadino "avantiūriniu žingsniu", "kuris padidins įtampą visame regione".

  "Soleimanis ištikimai saugojo Irano nacionalinius interesus. Reiškiame nuoširdžią užuojautą Irano žmonėms", — teigiama Rusijos užsienio reikalų ministerijos pranešime.

  Irako ministras pirmininkas Adel Abdul Mahdis pabrėžė, kad Vašingtono veiksmai pažeidžia Amerikos kariuomenės buvimo šalyje sąlygas.

  Dar šia tema

  "Trečiasis pasaulinis karas": JAV sutriko karinės tarnybos svetainės darbas
  Tegai:
  Latvija, JAV, Iranas, Irakas

  Svarbiausios temos