11:34 2020 Vasario 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.0818
 • RUB70.6675
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Lietuvos vyriausybės vadovas pareiškė, kad nežino ikiteisminio tyrimo apimties, tačiau pridūrė, kad tai "nėra paprasta byla"

  VILNIUS, sausio 10 — Sputnik. Tyrimas turi reikšmingų argumentų ilgam opozicijos politiko, buvusio "Socialistinio liaudies fronto" lyderio Algirdo Paleckio, įtariamo "šnipinėjimu Rusijos naudai", areštui, pareiškė Lietuvos ministras pirmininkas Saulius Skvernelis.

  Apie tai praneša TASS su nuoroda į vietinę žiniasklaidą.

  Vyriausybės vadovas pažymėjo, kad tai yra jautri, nepaprasta byla, tačiau ikiteisminio tyrimo apimties jis nežino.

  "Matyt, tie argumentai, kuriuos teikia institucijos teismui, yra svarūs ir reikšmingi", — sakė Skvernelis.

  Premjeras priminė, kad Lietuva pralaimėjo nemažai bylų Europos Žmogaus Teisių Teisme, kai vienas iš argumentų buvo pernelyg ilgas suėmimo terminas. 

  Paleckis buvo sulaikytas praėjusių metų rudenį dėl įtarimo "šnipinėjimu Rusijos naudai". Paskutinį kartą jo areštas buvo pratęstas trims mėnesiams gruodžio pabaigoje.

  Pati byla nagrinėjama slaptai, jokios detalės visuomenei neatskleidžiamos. Anksčiau buvo pranešta, kad įtarimai pareikšti ir šešiems Paleckio kolegoms.

  Pats Paleckis ne kartą tvirtino savo nekaltumą. Viename savo laiškų iš kalėjimo jis pavadino Lietuvos valdžios veiksmus kerštu dėl jo susidomėjimo 1991 metų sausio 13 dienos įvykiais prie Vilniaus televizijos bokšto ir dėl bendravimo su rusais.

  Oficiali Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova pabrėžė, kad Vilnius rodo, jog visiškai nukrypo nuo, ar net atsisakė demokratinių vertybių, kurias skelbė stodamas į ES ir NATO.

  Dar šia tema

  Lietuvos žmogaus teisių aktyvistas Paleckio areštą pavadino Smetonos režimo tęsimu
  Grabauskas papasakojo apie kratas jo namuose Paleckio arešto fone
  Rusijos atstovas laukia ESBO reakcijos į Paleckio baudžiamąjį persekiojimą Lietuvoje
  Tegai:
  Saulius Skvernelis, Algirdas Paleckis

  Svarbiausios temos