16:09 2020 Vasario 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.0816
 • RUB68.9685
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Ministrų kabineto vadovas gyrė Žvalgybos įstatymo pataisas, kurias pasiūlė Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda

  VILNIUS, sausio 13 — Sputnik. Lietuvos premjeras Saulius Skvernelis teigė, kad suteikiant naujas galias žvalgybos tarnyboms reikėtų sugriežtinti jų kontrolę. Ministrų kabineto vadovo kalba buvo transliuojama "Facebook".

  "Prevencinis pokalbis kartais yra gerokai svarbesnis negu po to, kada tenka jau reaguoti su pasekmėmis, kada prasideda ikiteisminiai tyrimai arba kitos priemonės, bet manau, kad saugikliai, kurie turi būti sudėti, ir kontrolė šitų institucijų gali būti stiprinama", — teigė Skvernelis.

  Anksčiau Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda siūlė Žvalgybos įstatymo pataisas, kurios leistų vykdyti prevencinius pokalbius su piliečiais, tikrinti asmens dokumentus ir vykdyti administracinius areštus.

  Tikimasi, kad įvesti pakeitimai sudarys sąlygas žvalgybos tarnyboms veiksmingai veikti atsižvelgiant į naujas ir besikeičiančias grėsmes.

  Lietuvos valstybės saugumo departamento vadovas teigė, kad šie pakeitimai nepažeis žmogaus teisių. Anot jo, žmonių, kuriems galima pritaikyti prevencinių pokalbių praktiką, per metus būna nuo 10 iki 15.

  Dar šia tema

  Skvernelis papasakojo apie ilgo Paleckio arešto priežastis
  Skvernelis pasisakė apie žurnalistus, rašančius apie jo ligą
  Tegai:
  pataisos, Gitanas Nausėda, Saulius Skvernelis

  Svarbiausios temos