15:02 2021 Sausio 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.2123
 • RUB89.0364
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  "Šnipinėjimo skandalas" Lietuvoje (60)

  Tikimasi, kad bylos medžiaga teismui bus pateikta iki kovo 1 dienos. Atsakovas yra areštuotas nuo 2018 metų

  VILNIUS, sausio 13 — Sputnik. Prokuratūra nepateikė naujų argumentų opozicijos politiko, buvusio "Socialistinio liaudies fronto" lyderio Algirdo Paleckio byloje. Apie tai papasakojo Algirdo Paleckio advokatas interviu Sputnik Lietuva.

  Anksčiau Lietuvos premjeras Saulius Skvernelis teigė, kad tyrimas turi įtikinamų argumentų dėl ilgalaikio Paleckio, kuris įtariamas "šnipinėjimu Rusijos Federacijos naudai", arešto. Tačiau Algis Petrulis pareiškė, kad gynyba tokių duomenų neturėjo.

  Advokatas teigė, kad psichologinė ir fizinė kalinio būklė yra kintanti. Jo nuomone, teismas priklauso nuo politikų, tačiau kartu išreiškė viltį, kad Paleckio byloje kas nors pasikeis į gerąją pusę.

  "Visko gali būti, bet mes visada esame optimistiški ir manome, kad šiame pasaulyje kažkas keičiasi kiekvieną dieną, galbūt kažkas ir čia pasikeis. Bet kol kas <...> apie areštą... Tarsi mes kalbame ta pačia kalba, tačiau atsakymą išgirstame visiškai kitokį... <...> Jie negirdi argumentų", — sakė jis.

  Advokatas pridūrė, kad baudžiamojo persekiojimo retorika beveik nepasikeitė nuo to laiko, kai Paleckis buvo suimtas.

  "Yra keletas pakeitimų, tačiau formalių. Ir iš esmės tai yra tas pats dalykas. Jokių kitų faktų, išskyrus tuos, kurie buvo prieš pusantrų metų. Visi tie patys ankstesni kaltinimai, tie patys faktai", — sakė Petrulis.

  Anot Paleckio advokato, kaltinančioji pusė žada perduoti bylos medžiagą teismui, kuris spręs, ar laikyti Paleckį sulaikytą. Tikimasi, kad tai įvyks iki kovo 1 dienos.

  "Aš tiksliai nežinau, nes jie anksčiau buvo pažadėję, kad perduos, bet neperduoda, pažiūrėsime", — sakė jis.

  Paleckis buvo sulaikytas praėjusių metų rudenį dėl įtarimo "šnipinėjimu Rusijos naudai". Paskutinį kartą jo areštas buvo pratęstas trims mėnesiams gruodžio pabaigoje.

  Pati byla nagrinėjama slaptai, jokios detalės visuomenei neatskleidžiamos. Anksčiau buvo pranešta, kad įtarimai pareikšti ir šešiems Paleckio kolegoms.

  Pats Paleckis ne kartą tvirtino savo nekaltumą. Viename savo laiškų iš kalėjimo jis pavadino Lietuvos valdžios veiksmus kerštu dėl jo susidomėjimo 1991 metų sausio 13 dienos įvykiais prie Vilniaus televizijos bokšto ir dėl bendravimo su rusais.

  Oficiali Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova pabrėžė, kad Vilnius rodo, jog visiškai nukrypo nuo, ar net atsisakė demokratinių vertybių, kurias skelbė stodamas į ES ir NATO.

  Temos:
  "Šnipinėjimo skandalas" Lietuvoje (60)

  Dar šia tema

  Paleckis papasakojo, ko Lietuvos prokurorai tikisi jo byloje
  Paleckis savo įkalinimą vadina "kerštu už domėjimąsi Sausio 13-osios byla"
  Tegai:
  teismas, areštas, Algirdas Paleckis

  Svarbiausios temos