11:27 2020 Vasario 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.0801
 • RUB69.5480
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Praėjusių metų pabaigoje prezidentas Gitanas Nausėda vetavo naują Rinkimų įstatymą, nes, pasak jo, mažesnė rinkimų kartelė lemtų didesnį Seimo susiskaldymą į smulkias frakcijas

  VILNIUS, sausio 14 — Sputnik. Seimas antradienį pritarė prezidentui Gitanui Nausėdai ir nubalsavo, kad Seimo rinkimų kartelė turi likti 5 proc. partijoms ir 7 proc. koalicijoms, praneša Seimo spaudos tarnyba.

  Už tai, kad 3 proc. kartelę nustatančios prezidento grąžintos Seimo rinkimų įstatymo pataisos būtų priimtos iš naujo, balsavo 70 Seimo narių, prieš buvo 51 ir 2 Seimo nariai susilaikė.

  Prezidento grąžinto įstatymo priėmimui reikėjo ne mažiau kaip pusės Seimo narių, arba 71 balso "už".

  Pernai gruodį priimtomis Seimo rinkimų įstatymo pataisomis parlamentarai įstatyme buvo įtvirtinę, kad partijos kandidatų sąrašas gali gauti Seimo narių mandatų tik tada, jeigu už jį balsavo ne mažiau kaip 3 proc. (šiuo metu — 5 proc.) rinkimuose dalyvavusių rinkėjų. Jungtinis kandidatų sąrašas gali gauti Seimo narių mandatų tik tada, jeigu už jį balsavo ne mažiau kaip 5 proc. (šiuo metu — 7 proc.) rinkimuose dalyvavusių rinkėjų.

  Tada Gitanas Nausėda vetavo naują Rinkimų įstatymą. Šalies vadovas pabrėžė, kad nustatyti žemesni rinkimų slenksčiai lemtų didesnį Seimo susiskaldymą į smulkias frakcijas ir mažesnį Vyriausybės stabilumą.

  Eiliniai Seimo rinkimai Lietuvoje vyks 2020 metų rudenį.

  Tegai:
  Seimo rinkimai, rinkimai, Seimas

  Svarbiausios temos