10:30 2020 Balandžio 03
Tiesioginis eteris
 • USD1.0906
 • RUB85.8405
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Europos liaudies partijos narė ir buvusi Latvijos užsienio reikalų ministrė Sandra Kalniete Staliną pavadino "Hitlerio sąjungininku"

  VILNIUS, sausio 16 — Sputnik. Europos liaudies partijos EP narys Manfredas Vėberis apkaltino Rusijos vadovybę bandymu perrašyti istoriją. EP tinklalapyje buvo transliuojama diskusija tema "Europos istorijos iškraipymas ir Antrojo pasaulinio karo atminimas", rašo RIA Novosti.

  "Mes negalime sutikti su (Vladimiro) Putino bandymu perrašyti istoriją. Nors Sovietų Sąjunga per karą patyrė didžiulius nuostolius, o jos kariai parodė didvyriškumą, negalima paneigti, kad Molotovo ir Ribentropo paktas paskatino Antrojo pasaulinio karo protrūkį", — pareiškė jis.

  Europos liaudies partijos narė ir buvusi Latvijos užsienio reikalų ministrė Sandra Kalniete Staliną pavadino "Hitlerio sąjungininku". Anot jos, TSRS tariamai leido Vokietijai pulti Vakarų Europą ir paliko Britaniją akistatoje su Vermachto kariuomene.

  Tuo tarpu Europos Komisijos pirmininko pavaduotoja Vera Jurova pareiškė, kad neleistina tapatinti TSRS su nacistine Vokietija.

  "Negalime pamiršti to, ką sovietų kareiviai padarė per Antrąjį pasaulinį karą, kai Vokietija buvo TSRS priešas. Sovietų kariai patyrė milžiniškų aukų", — sakė ji.

  Gruodžio pabaigoje Rusijos ambasadorius Lenkijoje Sergejus Andrejevas buvo pakviestas į Lenkijos užsienio reikalų ministeriją po to, kai Putinas kalbėjo apie praėjusio amžiaus 4-ojo dešimtmečio Lenkijos politiką. Rusijos prezidentas pavadino "niekšu ir antisemitine kiaule" Lenkijos ambasadorių Vokietijoje Juzefą Lipskį, kuris palaikė Adolfą Hitlerį ir jo idėją siųsti Lenkijos žydus į Afriką "mirčiai ir sunaikinimui".

  Anksčiau Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova, komentuodama Lenkijos užsienio reikalų ministerijos pareiškimą, kuriame apkaltino Rusiją iškraipant Antrojo pasaulinio karo istoriją, teigė, kad Varšuva daugelį metų kenkė "tiek ekspertų darbui, tiek dvišaliams santykiams".

  Po to JAV ambasadorė Lenkijoje Georgette Mosbacher pareiškė, kad Josifas Stalinas tiek pat kaltas dėl Antrojo pasaulinio karo pradžios, kaip ir Adolfas Hitleris. Reaguodamas į tai, Valstybės Dūmos pirmininkas Viačeslavas Volodinas rekomendavo JAV patikrinti savo diplomatų istorijos žinias.

  Dar šia tema

  Rusija išslaptino dokumentus, susijusius su Antrojo pasaulinio karo pradžia
  Vokietijoje nustatytos dviejų Antrojo pasaulinio karo laikų budelių tapatybės
  Trampas priekaištavo kurdams, kad jie nepadėjo JAV Antrojo pasaulinio karo metu
  Tegai:
  Adolfas Hitleris, Josifas Stalinas

  Svarbiausios temos