21:21 2020 Balandžio 06
Tiesioginis eteris
 • USD1.0791
 • RUB82.4810
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Vokietijos kanclerė mano, kad Europos šalys turėtų kaupti savo karines pajėgas išleisdamos gynybai daugiau nei 2 proc., kaip nurodo NATO

  VILNIUS, sausio 16 — Sputnik. Vokietijos kanclerė Angela Merkel paragino Europą pasinaudoti iniciatyva plėtojant savo karinį potencialą, taip pat

  išmokti prisiimti daugiau atsakomybės už pasaulio politiką, rašo TASS su nuoroda į "Financial Times".

  Merkel mano, kad Europos šalys turėtų kaupti savo karines pajėgas išleisdamos gynybai daugiau nei 2 proc., kaip nurodo NATO. Kanclerė pripažino, kad šiuo metu skiriamų lėšų gynybai nepakanka.

  "JAV dėmesys Europai silpnėja, ir taip bus valdant bet kuriam prezidentui. Todėl mes visi Europoje, ypač Vokietija, turėtume prisiimti daugiau atsakomybės", — sakė Merkel.

  Ji pridūrė, kad Europa turėtų būti pasirengusi kištis į konfliktus užsienyje, nurodydama Afrikos, Afganistano, Malio, Senegalo ir Somalio pavyzdžius. Tuo tarpu Merkel neneigė, kad Europos ir JAV bendradarbiavimas ir toliau bus labai svarbus "pasaulio vertybių ir interesų" atžvilgiu.

  Merkel praėjusių metų liepos viduryje paskelbė, kad Vokietija didina išlaidas gynybai, pažymėdama, kad Vokietijos gynybos ministerijai reikia daugiau paramos, kad ji galėtų vykdyti savo užduotis. Kanclerė pridūrė, kad sugebėjimas apsiginti yra pareiga JT, NATO ir Europos Sąjungai.

  NATO: plėtros istorija
  © Sputnik /
  NATO: plėtros istorija

  Dar šia tema

  Merkel Naujųjų metų kalboje papasakojo apie klimato kaitos problemą
  Merkel pareiškė, kad būtina užbaigti "Nord Stream-2"
  Merkel Maskvoje: Europos politinės galios centras pasislenka į Rytus
  Tegai:
  NATO, Vokietija

  Svarbiausios temos