01:40 2020 Gruodžio 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.2159
 • RUB90.0679
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Anot Lietuvos užsienio reikalų ministro, norint pagerinti santykius svarbu laikytis tarptautinių reikalavimų

  VILNIUS, sausio 16 — Sputnik. Lietuva yra pasirengusi bendradarbiauti su naująja Rusijos vyriausybe, per bendrą spaudos konferenciją su Lenkijos užsienio reikalų ministru Jaceku Čaputovičiumi sakė Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, praneša TASS.

  "Mes pasirengę bendradarbiauti su bet kokia Rusijos vyriausybe. Tai turi vykti pagal taisykles, pagal tarptautinius įsipareigojimus", — sakė Linkevičius.

  Anot jo, būtent tai "yra svarbi sąlyga, kad santykiai pagerėtų ir būtų konstruktyvesni".

  Kartu diplomatas pabrėžė, kad pokyčiai vyriausybėje yra vidinis Rusijos reikalas, ir dar per anksti daryti išvadas apie bet kokius pokyčius. Jis priminė, jog Vilnius tikisi, kad "Rusija realizuos savo potencialą kartu kurti stabilumą pasaulyje".

  Panašią nuomonę išreiškė ir Lenkijos užsienio reikalų ministerijos vadovas. Čaputovičius teigė, kad sunku komentuoti tai, kas vyksta Rusijos viduje.

  "Mes norėtume, kad ji (Rusijos pozicija — Sputnik) būtų labiau susijusi su tarptautinės teisės paisymu ir kad pasikeistų jos retorika", — sakė ministras.

  Dmitrijaus Medvedevo vadovaujama Rusijos vyriausybė trečiadienį visiškai atsistatydino. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pasirašė dekretą dėl vyriausybės atleidimo.

  Tą patį vakarą Rusijos vadovas pasiūlė Federalinės mokesčių tarnybos vadovo Michailo Mišustino kandidatūrą į ministro pirmininko pareigas. Ketvirtadienį Valstybės Dūma patvirtino jį vyriausybės vadovu, o Putinas pasirašė dekretą.

  Lietuva ir Rusija neturi aukščiausio lygio politinių kontaktų. Šalių santykiai pablogėjo per dešimtmetį trukusį ankstesnės Lietuvos vadovės Dalios Grybauskaitės valdymo laikotarpį, visų pirma dėl jos atšiaurių antirusiškų pareiškimų ir rusofobinės politikos.

  Tačiau dabartinė Lietuvos vadovybė eina tuo pačiu keliu ir reguliariai skelbia pareiškimus apie "Rusijos grėsmę".

  Rusijos ambasadorius Lietuvoje Aleksandras Udalcovas pareiškė, kad Rusijos ir Lietuvos santykiai patiria krizę dėl oficialaus Vilniaus, kuris Maskvos demonizavimą pavertė nacionaliniu prioritetu, kaltės. Anot diplomato, dabartinis prezidentas Gitanas Nausėda laikosi vienpusio ir Lietuvai neperspektyvaus antirusiško kurso.

  Dar šia tema

  JAV Valstybės departamentas pakomentavo Rusijos vyriausybės atsistatydinimą
  Mišustinas pažadėjo kardinalius pokyčius Rusijos vyriausybėje
  Valstybės Dūma pritarė Mišustino kandidatūrai
  JAV politologas Vladimirą Putiną palygino su Džordžu Vašingtonu
  Tegai:
  Michailas Mišustinas, Linas Linkevičius, Lietuva, vyriausybė, Rusija

  Svarbiausios temos