11:08 2021 Balandžio 16
Tiesioginis eteris
 • USD1.1970
 • RUB92.2336
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Ukraina reikalauja, kad rinkimai Donbase būtų rengiami tik po to, kai visi pabėgėliai grįš į regioną. Sputnik radijo eteryje naująjį reikalavimą pakomentavo Politinės konjunktūros centro direktoriaus pavaduotojas Olegas Ignatovas

  VILNIUS, sausio 17 — Sputnik. Kijevo pozicija rinkimų Donbase surengimo klausimu vis labiau linksta į ankstesnio Ukrainos prezidento Petro Porošenkos pozicijos pusę, Sputnik radijo eteryje pasakė Politinės konjunktūros centro direktoriaus pavaduotojas Olegas Ignatovas.

  Ukrainos valdžia mano, kad rinkimai Donbase turėtų būti surengti visiems pabėgėliams sugrįžus į regioną, praneša RIA Novosti.

  "Rinkimai gali būti rengiami tik tada, kai valstybės sienos yra visiškai jos kontroliuojamos ar kontroliuojamos tarptautinių stebėtojų. Priešingu atveju nėra garantijų dėl saugumo rinkimų dieną", — agentūra cituoja oficialaus Kijevo atstovo kontaktinėje grupėje, skirtoje sureguliuoti situaciją regione, atstovės spaudai Darjos Olifer žodžius.

  Kijevas mano, kad "per ankstyvas rinkimų organizavimas ar netinkamas pasiruošimas" gali išprovokuoti karo veiksmų atnaujinimą.

  Šį pareiškimą pakomentavo Olegas Ignatovas.

  "Anksčiau Kijeve sakė, kad rinkimai gali būti rengiami tik Ukrainai atgavus sienos kontrolę, dabar keliamas naujas reikalavimas apie pabėgėlius... Kai 2015 metais valdant prezidentui (Petro — Sputnik) Porošenkai buvo svarstomas įstatymas dėl specialaus statuso, Ukrainos atstovai taip pat teigė, kad rinkimai gali būti rengiami arba grįžus į regioną laikinai perkeltiems asmenims, arba suteikus jiems galimybę balsuoti. Todėl man atrodo, kad Kijevo pozicija šiuo klausimu vis labiau keičiasi į ankstesnės Ukrainos valdžios pozicijos pusę", — sakė Ignatovas.

  Neseniai Ukrainos užsienio reikalų ministras Vadimas Pristaika pareiškė, kad rinkimai teritorijose, kurių nekontroliuoja Kijevas, "idealiu atveju turėtų būti surengti lygiagrečiai su vietiniais rinkimais Ukrainoje rudenį". Anot Pristaikos, jei balsavimas neįvyks šiais metais, Kijevas turės ieškoti alternatyvos Minsko susitarimams.

  Praėjusių metų gruodį "Normandijos ketverto" šalių vadovai Paryžiuje vykusiame susitikime sutarė, kad Minsko susitarimai ir toliau yra "Normandijos formato" darbo pagrindas. Remiantis jų pasirašytu komunikatu, iki 2020 metų kovo pabaigos Donbase planuojama išvesti pajėgas iš trijų naujų taškų.

  Dar šia tema

  Derybos dėl Donbaso — jei bus taika, ką veiks Lietuvos rusofobai?
  Kalinių mainų dalyviai papasakojo apie SBU kankinimus
  Pasirodė kalinių tarp Kijevo ir Donbaso mainų vaizdo įrašas
  Lietuvoje medaliu apdovanotas Kijevo karinės operacijos prieš Donbasą dalyvis
  Tegai:
  rinkimai, Ukraina, Donbasas

  Svarbiausios temos