15:53 2020 Rugpjūčio 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.1765
 • RUB86.7275
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Lietuvos aukščiausiajam administraciniam teismui tokie klausimai iškilo nagrinėjant buvusio aukšto rango pasieniečio Gintaro Jagmino skundą

  VILNIUS, sausio 18 — Sputnik. Lietuvos aukščiausiasis administracinis teismas prašo Konstitucinio Teismo išaiškinti, ar Jungtinių Tautų Žmogaus teisių komiteto sprendimas turėtų būti pagrindas peržiūrėti bylas Lietuvoje. Apie tai praneša "Ekspress-nedelia".

  Šie klausimai iškilo nagrinėjant buvusio aukšto rango pasieniečio Gintaro Jagmino skundą. Jis buvo atleistas 2006 metais, nes neteko teisės dirbti su įslaptinta informacija dėl jo atžvilgiu vykdyto operatyvinio sekimo tiriant galimą kontrabandą. JT padarė išvadą, kad tai pažeidė Jagmino teises.

  "Komitetas teigė, kad tokią tvarką numatęs įstatymas neužtikrino apsaugos nuo galimo piktnaudžiavimo, savavališkai pradedant pareigūnų sekimą ir nepagrįstai nušalinant juos nuo pareigų", — rašo leidinys.

  Komitetas taip pat paskelbė, kad Vilnius privalo sumokėti Jagminui kompensaciją už patirtus pažeidimus.

  Po bylinėjimųsi 2010 metais Lietuvos aukščiausiasis administracinis teismas paskelbė, kad Jagminas buvo pagrįstai atleistas iš valstybės tarnybos. Teismas mano, kad dabartinė tvarka, neleidžianti atnaujinti bylos dėl Jungtinių Tautų komiteto sprendimo, gali prieštarauti šalies Konstitucijai.

  Į Konstitucinį Teismą trijų teisėjų kolegija kreipėsi gruodžio mėnesį, tačiau Konstitucinis Teismas kol kas nėra nusprendęs, ar priimti skundą nagrinėti.

  Dar šia tema

  Apeliacinis teismas nagrinės daugiau nei 60 apeliacinių skundų Sausio 13-osios byloje
  Strasbūro teismas patenkino Rinau skundą dukters globos byloje
  Paaiškėjo, kada Lietuvos teismas svarstys skundus dėl Sausio 13-osios bylos
  Tegai:
  Jungtinių Tautų organizacija (JTO), Lietuva

  Svarbiausios temos