01:39 2020 Balandžio 06
Tiesioginis eteris
 • USD1.0785
 • RUB82.8075
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Valstybės vadovas pareiškė, kad valdžia pernelyg pasitikėjo rinkos ekonomika, o tai lėmė milžinišką pajamų atotrūkį Lietuvoje

  VILNIUS, sausio 18 — Sputnik. Lietuvoje socialinės atskirties rodikliai yra vieni iš blogiausių visoje Europos Sąjungoje, sakė prezidentas Gitanas Nausėda.

  "Bado dieta, ant kurios mes pasodinome valstybę, kai atsisakėme neveiksmingos planinės ekonomikos, tačiau pernelyg pasitikėjome rinkos ekonomika, sukėlė paradoksą: giriamės, kad nuo įstojimo į Europos Sąjungą sparčiausiai artėjome link BVP vienam gyventojui vidurkio, kita vertus, raudonuojame, kad socialinės atskirties rodikliai Lietuvoje yra vieni iš blogiausių visoje Europos Sąjungoje", — cituoja valstybės vadovą TASS.

  Ateityje prezidentas ketina kovoti su skurdu, pajamų nelygybe, regionų plėtros spraga ir šešėline ekonomika.

  Lietuvoje pensininkai yra viena pažeidžiamiausių socialinių grupių. Remiantis "Eurostato" tyrimu, Lietuva viršijo ES šalių, kuriose pensininkams dažniausiai gresia skurdas, reitingą.

  Kai kurie ekspertai mano, kad žlugus TSRS ir Lietuvai įstojus į ES, šalis tapo Europos periferija, neturinčia jokio savarankiškumo. Interviu Sputnik Lietuva metu ekonomistas ir politologas Aleksandras Nosovičius teigė, kad ES dirbtinai palaiko žemą pragyvenimo lygį Lietuvoje, norėdama panaudoti respublikos išteklius kitų Europos zonų plėtrai.

  Pajamų nelygybė ES šalyse
  © Sputnik /
  Pajamų nelygybė ES šalyse

  Dar šia tema

  Nausėda atleido iš pareigų teisėjo vardą pažeminusią teisėją
  Narkevičius lieka — ar Nausėda turi ką priešpastatyti valdančiajai daugumai?
  Nausėda nori, kad Astravas taptų "visos Europos Sąjungos problema"
  Tegai:
  socialinė atskirtis, Lietuva, Gitanas Nausėda

  Svarbiausios temos