16:51 2020 Liepos 09
Tiesioginis eteris
 • USD1.1286
 • RUB80.4584
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Pasak Seimo pirmininko pavaduotojos Rimos Baškienės, gali būti, kad pavasario Seimo posėdžiui bus teikiamas kitas įstatymo projektas

  VILNIUS, sausio 18 — Sputnik. Lietuvos prezidento Gitano Nausėdos siūlomos Žvalgybos įstatymo pataisos bus svarstomos Seimo pavasario sesijoje, praneša TASS.

  Anksčiau deputatai ketino aptarti žvalgybos galių išplėtimo klausimą neeiliniame posėdyje, kuris buvo numatytas sausio 14 d. prailgintos rudens sesijos rėmuose, tačiau svarstymą buvo nuspręsta atidėti.

  Pažymima, kad prezidento tarnybos sutiko, jog dėl Nausėdos pasiūlymų reikia diskusijų.

  "Kitam posėdžiui būtų teikiamas kitas įstatymo projektas, o gal tas pats, bet labiau išdiskutuotas, kad neliktų jokių abejonių", – tvirtino Baškienė.

  Pavasario sesija prasidės kovo 11 dieną.

  Anksčiau Gitanas Nausėda siūlė Žvalgybos įstatymo pataisas, kurios leistų vykdyti prevencinius pokalbius su piliečiais, tikrinti asmens dokumentus ir vykdyti administracinius areštus. Tikimasi, kad įvesti pakeitimai sudarys sąlygas žvalgybos tarnyboms veiksmingai veikti atsižvelgiant į naujas ir besikeičiančias grėsmes.

  Prezidento pasiūlymas sukėlė daug diskusijų ir klausimų.

  Taip, premjeras Saulius Skvernelis teigė, kad suteikiant naujas galias žvalgybos tarnyboms reikėtų sugriežtinti jų kontrolę. Savo ruožtu Lietuvos valstybės saugumo departamento direktorius Darius Jauniškis teigė, kad pokyčiai nepažeis žmogaus teisių, ir pridūrė, kad tai "absoliučiai neliečia reikšmingos dalies mūsų visuomenės".

  Dar šia tema

  Nausėda siūlo leisti žvalgybos institucijoms taikyti prevencinius pokalbius
  Jauniškis pažadėjo, kad Žvalgybos įstatymo pataisos žmogaus teisių nepažeis
  Apeliacinis teismas atmetė nuteistojo dėl "šnipinėjimo Rusijos naudai" skundą
  Tegai:
  Seimas

  Svarbiausios temos