08:55 2020 Balandžio 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.0785
 • RUB82.8075
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Emanuelis Makronas ir Angela Merkel aukščiausiojo lygio susitikime Berlyne "pametė" Vladimirą Putiną, praneša žiniasklaida. Kaip Sputnik radijo eteryje pažymėjo ekspertas Vladimiras Orlovas, Vakarų lyderiai vertina Rusijos pastangas užtikrinti taiką Libijoje

  VILNIUS, sausio 20 — Sputnik. Vakarai vertina Rusijos pastangas sukurti taiką Libijoje, Sputnik radijo eteryje pasakė Karinės-politinės žurnalistikos centro ekspertas Vladimiras Orlovas.

  Vokietijos kanclerė Angela Merkel ir Prancūzijos prezidentas Emanuelis Makronas nustebo dėl to, kad Rusijos vadovas Vladimiras Putinas padarė pertrauką prieš fotografavimo ceremoniją konferencijoje apie Libiją Berlyne. Apie tai praneša Sputnik Prancūzija.

  Vaizdo įraše matyti, kaip Merkel ir Makronas kartu su kitais aukščiausiojo lygio susitikimo dalyviais ruošėsi protokolinei fotosesijai, kai pastebėjo, kad Rusijos lyderis dar nepriėjo. Valstybių vadovai susižvalgė, ir Vokietijos kanclerė paklausė JT generalinio sekretoriaus Antonijaus Gutereso, kur yra Vladimiras Putinas. Fotosesijos metu greta jo turėjo stovėti Rusijos prezidentas.

  Po akimirkos Rusijos vadovas pasirodė, Prancūzijos prezidentas pasveikino jį ir Merkel parodė, kur atsistoti.

  Berlyne vyko tarptautinė taikos konferencija, skirta padėčiai Libijoje išspręsti. Be Putino, Merkel, Makrono ir Gutereso, derybose dalyvavo Didžiosios Britanijos, Egipto, Turkijos vadovai, Europos Komisijos vadovas ir kitų tarptautinių organizacijų atstovai.

  Po derybų buvo priimtas galutinis dokumentas, kuriame siūloma išspręsti humanitarines problemas Libijoje. Be to, nuspręsta sudaryti karinį komitetą, siekiant užtikrinti tvarias paliaubas.

  Ekspertas Vladimiras Orlovas pažymėjo, kad iš tikrųjų šiandien Rusija yra viena pagrindinių taikos proceso Libijoje žaidėjų.

  "Po chaoso, kurį JAV įnešė ten kartu su Vakarų koalicija ir faktiškai įstūmė šalį į kraujo praliejimą, į pilietinį karą, šiandien Rusija sodina įvairias politines, karines šio konflikto šalis prie derybų stalo. Ir konferencija Maskvoje, ir konferencija Berlyne, kuriose daugiausia dalyvavo ir svarbiausią vaidmenį atliko Rusija, parodė, kad mūsų šalis šiandien yra pagrindinė šio taikos proceso iniciatorė. Apskritai Rusija sugebėjo padaryti tai, ko Vakarai anksčiau nesiekė ir kam priešinosi JAV — pradėti tiesiogines Libijos kariaujančių šalių derybas", — pasakė Vladimiras Orlovas.

  Berlyno konferencija buvo surengta po Libijos derybų Maskvoje, dalyvaujant Rusijos Federacijos ir Turkijos atstovams. Informuotas Libijos šaltinis nurodė, kad Libijos nacionalinės armijos (LNA) vadovas maršalas Khalifa Haftaras paliko Maskvą nepasirašęs paliaubų susitarimo su Tripolio Fajezo Saradžo vyriausybe. Vėliau, remiantis žiniasklaidos pranešimais, Haftaras paskelbė apie savo pasirengimą paliauboms, jei bus įvykdytos jo sąlygos.

  LNA vadas parašė laišką Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui, kuriame padėkojo jam už pastangas užtikrinti taiką ir stabilumą Libijoje.

  Dar šia tema

  Ekspertai papasakojo, kaip Putinas per 20 metų pakeitė Rusijos vaidmenį pasaulyje
  Lavrovas: Libijos valstybingumą subombardavo NATO
  Putinas pažadėjo "užčiaupti burną" tiems, kurie perrašo istoriją
  Tegai:
  Rusija, Angela Merkel, Emanuelis Makronas, Vladimiras Putinas, Libija

  Svarbiausios temos