03:08 2020 Liepos 06
Tiesioginis eteris
 • USD1.1224
 • RUB80.2153
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Kasčiūno manymu, Susisiekimo ministerijos vadovo kaltinimai nepotizmu nėra susiję su diskriminacija, o lenkų partijos atstovai puikiai žino tokį veikimo modelį

  VILNIUS, sausio 20 — Sputnik. Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos narys Laurynas Kasčiūnas nesutinka su ministro pirmininko Sauliaus Skvernelio tvirtinimu, ginančiu susisiekimo ministrą Jaroslavą Narkevičių. Apie tai jis parašė savo Facebook paskyroje.

  Kasčiūnas atkreipė dėmesį į Skvernelio interviu su žurnalistu Vladimiru Laučiumi, kuriame ministras pirmininkas užsimena apie tautinę Narkevičiaus diskriminaciją kaltinimų nepotizmu fone.

  "Neskubėčiau su tokiomis išvadomis. Ar bent jau rimtai įvertinčiau tai, kas vyksta LLRA kontroliuojamose savivaldybėse", — pareiškė jis.

  Kasčiūnas papasakojo, kad STT atlikti Lietuvos savivaldybių nepotizmo tyrimai rodo, kad Vilniaus rajonas užima trečiąją vietą tarp didžiausią dalį darbuotojų, susijusių giminystės ryšiais, turinčių savivaldybių. O Šalčininkai, anot jo, yra antrojoje vietoje pagal didžiausią nepotizmo rizikos intensyvumą.

  "LLRA atstovai puikiai žino tokį veikimo modelį ir jo įgyvendinimas nacionalinėse Lietuvos institucijose tėra laiko klausimas", — teigė konservatorius.

  Anksčiau skandalo centre atsidūręs susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius liko eiti dabartines pareigas. Anot Skvernelio, valdančioji dauguma išreiškė visišką palaikymą.

  Anksčiau Nausėda teigė, kad Narkevičius turėtų atsistatydinti, nes jo elgesys tariamai neatitinka ministerijos darbuotojui keliamų reikalavimų, trukdo valdininkų darbui ir kelia nepasitikėjimą piliečiams. Lietuvos vadovas pažymėjo, kad ministras prarado pasitikėjimą.

  Skelbiama, kad spalį per vizitą į Jungtinius Arabų Emyratus Narkevičius neperskaitė pranešimo, nors tai buvo planuota. Vietoj jo diskusijoje dalyvavo viceministras Vladislavas Kondratovičius.

  Be to, Lietuvos opozicija pareikalavo ministro grąžinti pinigus, išleistus jo keturių dienų vizitui JAE. Paaiškėjo, kad ministro ir jo komandos vakarienė buvo apmokama ne kelionei skirtų pinigų sąskaita, o Lietuvos automobilių kelių direkcijos lėšomis.

  Dar šia tema

  Didžiosios Dalios nuosprendis. Grybauskaitė nepatenkinta Lietuvos prezidentu
  Nausėda reikalauja, kad Narkevičius atsistatydintų
  Tegai:
  Jaroslavas Narkevičius, Saulius Skvernelis, Laurynas Kasčiūnas

  Svarbiausios temos