06:47 2020 Balandžio 02
Tiesioginis eteris
 • USD1.0936
 • RUB86.4750
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Vietoj to valstybės vadovas nusprendė dalyvauti Aušvico-Birkenau mirties stovyklos išvadavimo 75-ųjų metinių minėjimo ceremonijoje Lenkijoje

  VILNIUS, sausio 21 — Sputnik. Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda nedalyvaus pasauliniame Holokausto forume Izraelyje, antradienį pranešė prezidento spaudos tarnyba.

  Vietoj Nausėdos forume Lietuvai atstovaus Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis.

  Pats šalies vadovas sausio 27 dieną dalyvaus Aušvico-Birkenau mirties stovyklos išvadavimo 75-ųjų metinių minėjimo ceremonijoje Lenkijoje.

  "Vykstu į simbolinę vietą — Aušvico-Birkenau mirties stovyklą — išreikšti pagarbos milijonams žydų, kurių gyvybes Antrojo pasaulinio karo metais nusinešė Holokaustas. Lenkiuosi ir tiems dviem šimtams tūkstančių žydų, kurie buvo mūsų tautiečiai. Privalome pagerbti Holokausto aukų atminimą, siekti istorinio teisingumo ir kartu visomis išgalėmis priešintis bet kokioms neapykantos formoms", — Nausėdą cituoja spaudos tarnyba.

  Aušvico-Birkenau valstybinio muziejaus renginį, kuriame laukiama 120 valstybių vadovų ir atstovų, globoja Lenkijos prezidentas Andžejus Duda.

  Pasaulinis Holokausto forumas vyks sausio 22–23 dienomis Jad Vašemo memoriale Izraelyje.

  Kaip praneša žiniasklaida, planuojamas Rusijos prezidento Vladimiro Putino, kuris turėtų būti "pagrindinis forumo svečias", vizitas buvo viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl Duda atsisakė vykti į Izraelį. Pats Lenkijos prezidentas savo sprendimą paaiškino tuo, kad renginių organizatoriai Lenkijoje nusprendė nesuteikti jam žodžio.

  Aušvicas buvo didžiausia ir ilgiausiai veikusi nacių naikinimo stovykla, todėl ji tapo vienu pagrindinių Holokausto simbolių. Apie 1,4 milijono žmonių, iš kurių apie 1,1 milijono buvo žydai, mirė Aušvice 1941–1945 metais. Stovyklą 1945 metų sausio 27 dieną išlaisvino Raudonoji armija.

  Anksčiau Vladimiras Putinas pavadino "niekšu ir antisemitine kiaule" buvusį Lenkijos ambasadorių Vokietijoje Juzefą Lipskį, kuris 1938 metais palaikė Hitlerį ir jo idėją išsiųsti Lenkijos žydus į Afriką.

  Putinas pasakė, kad nesiruošia palaikyti ryšių su šalimi, kurioje sovietų kareivių juodinimas ir jų žygdarbių neigimas iškeltas į valstybės politikos lygmenį.

  Dar šia tema

  Lavrovas: melas apie Didįjį Tėvynės karą naudojamas Rusijai susilpninti
  Rabinas: Lietuva nepaliauja gėdytis Holokausto klausimo
  Istorikas paaiškino, kodėl nemažai šalių bando suklastoti istoriją
  Putinas pažadėjo "užčiaupti burną" tiems, kurie perrašo istoriją
  Tegai:
  Gitanas Nausėda, Izraelis, Lietuva, Holokaustas

  Svarbiausios temos