06:41 2020 Vasario 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.0835
 • RUB68.7554
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Susitikime pareikšta, kad Lietuva pasirengusi bendradarbiauti su Baltarusija vykdant prekių tranzitą per Lietuvos teritoriją ir Klaipėdos jūrų uostą

  VILNIUS, sausio 21 — Sputnik. Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis antradienį susitiko su Baltarusijos nepaprastuoju ir įgaliotuoju ambasadoriumi Lietuvoje Valerijumi Baranovskiu ir aptarė dvišalius santykius tarp kaimyninių valstybių, praneša Vyriausybės spaudos tarnyba.

  Susitikime ministras pirmininkas pasidžiaugė aktyviais abiejų šalių ekonominiais ryšiais, taip pat didėjančiu Baltarusijos piliečių, atvykstančių į Lietuvą turistiniais tikslais ar apsipirkti, skaičiumi.

  "Lietuva ir toliau pasirengusi bendradarbiauti su Baltarusija vykdant prekių tranzitą per Lietuvos teritoriją ir Klaipėdos jūrų uostą, o esant galimybėms, didinti jo apimtį", — teigiama pranešime.

  Per susitikimą taip pat aptarti ir probleminiai dviejų šalių santykių klausimai, konkrečiai — Astravo atominės elektrinės statybos Baltarusijos teritorijoje.

  Posūkis Baltarusijos ir Lietuvos santykiuose

  Sausio 1 dieną Rusija dėl kainų skirtumų nutraukė naftos tiekimą Baltarusijai, tačiau po kelių dienų jį atnaujino. "Belneftechim" paskelbė sudariusi pirmąją sutartį su Rusijos naftos kompanija be didesnės kainos. Kol kas kalbama ne apie metinį susitarimą.

  Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka teigė, kad nesusitarus dėl kuro tiekimo iš Rusijos, Minskas gali reversiniu būdu pumpuoti naftą per Lenkiją magistraliniu vamzdynu "Družba" arba gabenti ją per Baltijos uostus.

  Baltarusijos pirmasis ministro pirmininko pavaduotojas Dmitrijus Krutojus pažymėjo, kad Minskas ieško alternatyvių naftos tiekimo galimybių Baltijos šalyse.

  Dabar Vilnius ir Minskas derasi dėl energijos tiekimo Baltarusijai per Lietuvą. Anot Lietuvos užsienio reikalų ministro Lino Linkevičiaus, Baltarusijai tiekimo diversifikacija svarbi "tiek dėl praktinių, tiek dėl politinių aspektų". Linkevičius mano, kad tai galėtų sumažinti kaimyninės šalies priklausomybę nuo "rytinės kaimynės" naftos tiekimo.

  Anksčiau Baltarusijos ir Lietuvos santykius komplikavo padėtis dėl Astravo AE. Objektui pasirinkta vieta netenkina Lietuvos: šalis ją laiko nesaugia, o pati stotis, valdžios atstovų nuomone, "kelia grėsmę" nacionaliniam saugumui.

  Dar šia tema

  Kad aplenktų Lietuvą: Latvija veržiasi pumpuoti naftą į Baltarusiją
  Ekspertas: reversinis naftos tiekimas per Latviją Baltarusijai brangiai apsieis
  Lietuva Baltarusijai pristatys norvegiškos naftos partiją
  Ekspertas: Lietuva gali džiaugtis naftos tranzitu į Minską, bet neilgai
  Tegai:
  Klaipėdos uostas, tranzitas, Lietuva, Saulius Skvernelis, Baltarusija

  Svarbiausios temos