07:22 2020 Liepos 09
Tiesioginis eteris
 • USD1.1286
 • RUB80.4584
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Antradienį būdamas Pasaulio ekonomikos forume Davose Lietuvos vadovas dalyvavo Europos lyderiams organizuotuose pietuose

  VILNIUS, sausio 21 — Sputnik. Prezidentas Gitanas Nausėda pareiškė, kad Lietuva turi ambiciją tapti žaliosios ekonomikos ir skaitmenizacijos lydere, praneša Prezidentūros spaudos tarnyba.

  Viešėdamas Pasaulio ekonomikos forume Davoso mieste, Šveicarijoje, Nausėda dalyvavo Europos lyderiams organizuotuose pietuose. Čia Europos valstybių vadovai dalijosi mintimis apie Vidurio ir Rytų Europos plėtros iššūkius, susijusius su vidutinių pajamų spąstais bei lėtėjančiu ekonomikos augumu pasaulyje.

  Lietuvos vadovas pabrėžė, kad didžiausią potencialą ekonomikos augimui mato pritaikant žaliąsias technologijas ir skatinant skaitmenizavimą tiek privačiajame, tiek viešajame sektoriuose. Jo manymu, šie procesai turi būti nukreipti į gyventojų gerovės skatinimą, paremti inovacijomis ir efektyvios energijos gavyba.

  Prezidentas parėmė Europos Komisijos pasiūlytą naująjį "Žaliąjį susitarimą" (angl. "Green deal"). Tačiau šalies vadovas pareiškė, kad jis pareikalaus Europos valstybių mobilizacijos, pokyčių šalių įstatymų bazėse ir atitinkamų finansinių išteklių.

  "Matome Europą, besivadovaujančią šiuo drąsiu susitarimu, ir tikime jo sėkme. Vis tik turime užtikrinti, kad trečiosios šalys, pateikdamos energiją į rinką, gamins ją besiremdamos aukščiausiais aplinkosaugos standartais ir inovatyviomis gamtai draugiškomis technologijomis", — teigė Nusėda.

  Kalbėdamas apie skaitmenizacijos plėtrą, Nausėda paragino nepamiršti apie technologijų saugumo problemą. Valstybės vadovas pridūrė, kad Lietuvai "puikiai sekasi susidoroti su kibernetinėmis grėsmėmis, turint vieną pažangiausių Europoje kibernetinio saugumo centrų Kaune". Jis taip pat pažymėjo, kad Lietuva jau žengia skaitmeninės ateities keliu, kurdama reguliuojamų finansinių technologijų bazę.

  Президент Литвы Гитанас Науседа и президент Польши Анджей Дуда на форуме в Давосе, 21 января 2020 года
  Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda (dešinėje) ir Lenkijos prezidentas Andžejus Duda (kairėje) Pasaulio ekonomikos forume Davose

  "Tikiu, kad mūsų pagrindinis tikslas Europoje yra modernios, gamtai draugiškos, klimatui neutralios, integruotos ir skaitmenizuotos rinkos plėtra", — sakė prezidentas.

  Pasaulio ekonomikos forumas Davose, Šveicarijoje, vyksta sausio 21–24 dienomis. Šiemet Pasaulio ekonomikos forumas mini 50 metų sukaktį.

  Dar šia tema

  Nausėda nori, kad Astravas taptų "visos Europos Sąjungos problema"
  Nausėda pasisakė apie socialinės nelygybės problemą Lietuvoje
  Tegai:
  ES, Davosas, Lietuva, Gitanas Nausėda

  Svarbiausios temos