15:00 2020 Spalio 29
Tiesioginis eteris
 • USD1.1727
 • RUB92.3025
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Seimo narys Kęstutis Masiulis pareiškė, kad dėl kelio ženklų, kurie beveik nepasikeitė per tris dešimtmečius, šalis lieka TSRS įtakoje

  VILNIUS, sausio 22 — Sputnik. Saimo narys Kęstutis Masiulis  kreipėsi į susisiekimo ministrą Jaroslavą Narkevičių siūlydamas keisti kelio ženklų dizainą, nes jis  beveik nepasikeitė nuo sovietinių laikų, praneša Seimo spaudos tarnyba.

  "Lietuvos kelio ženklų dizainas per 30 laisvos Lietuvos metų mažai keitėsi ir yra beveik toks pat, kaip buvo naudojamas Sovietų Sąjungoje, o dabar vis dar yra naudojamas Rusijoje, Baltarusijoje, Ukrainoje, Moldovoje ir kitur. Taip simboliškai vis dar esame buvusios SSRS įtakos zonoje", – kalbėjo parlamentaras.

  Pasak Masiulio, Lenkijoje, Vokietijoje, Prancūzijoje ir kitose Vakarų Europos šalyse kelio ženklinimo dizainas pastebimai skiriasi nuo lietuviško.

  Seimo narys siūlo patvirtinti naują kelio ženklų dizainą ir po truputį pakeisti jau esamą ženklinimą naujo standarto ženklais.

  Politikas pabrėžė, kad nėra jokio įstatymo vis dar išlaikyti sovietinį ženklinimą.

  Jis taip pat akcentavo, kad papildomų lėšų idėjai įgyvendinti nereiktų, nes ženklai būtų keičiami rekonstruojant kelią, nusidėvėjus ar pasikeitus eismo organizavimui.

  Lietuvos deputatai siekia pašalinti bet kokius priminimus apie Lietuvos sovietinę praeitį.  Politinis elitas reguliariai skelbia kovą su "sovietinės okupacijos" padariniais ir reikalauja atlyginti "žalą".

  Rusija ne kartą yra pareiškusi, kad trijų Baltijos šalių prisijungimas prie Tarybų Sąjungos 1940 metais atitiko tuo metu galiojusią tarptautinę teisę ir todėl negalėjo būti laikomas "okupacija".

  Rusijos užsienio reikalų ministerija pažymėjo, kad tarp valstybių nebuvo vykdomos karinės operacijos, o sovietų kariuomenė atvyko į šalių teritoriją, susitarusi su vietos valdžia ir gavusi jų sutikimą. Taip pat Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje nacionalinės valdžios institucijos veikė visą sovietmetį.

  Dar šia tema

  Lavrovas: melas apie Didįjį Tėvynės karą naudojamas Rusijai susilpninti
  Estija įvertino Baltijos šalių šansus tapti Rusijos "taikiniu" po Ukrainos
  Seime siūloma Sausio 13-ąją skelbti nedarbo diena
  Izraelyje, šalia Lietuvos ambasados, vyks protesto akcija
  Tegai:
  "sovietinė okupacija", sovietinė simbolika, Sovietų Sąjunga, kelio ženklai, Seimas

  Svarbiausios temos