17:00 2020 Liepos 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1329
 • RUB80.1470
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Lietuvos vadovas Gitanas Nausėda nusprendė nedalyvauti Holokausto forume. Vietoje jo į renginį vyks Seimo pirmininkas

  VILNIUS, sausio 22 — Sputnik. Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis pareiškė, kad geriau pagerbti Holokausto aukų atminimą jų mirties vietoje. Apie tai praneša leidinys "Ekspress-nedelia" su nuoroda į Lietuvos žiniasklaidą.

  Anksčiau Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda nusprendė nevykti į Holokausto forumą Izraelyje. Vietoje jo renginyje dalyvaus Seimo pirmininkas. Pats šalies vadovas sausio 27 dieną dalyvaus 75-ųjų Aušvico-Birkenau mirties stovyklos išvadavimo metinių minėjimo ceremonijoje Lenkijoje.

  "Mes kuriame tiltus ir tarp tų šalių taip pat, atstovaudami ir Izraelyje, ir Aušvice, Birkenau. Reikia pažymėti, kad žuvo žmonės tai čia — Lenkijos teritorijoje, nacių stovykloje, o Izraelyje yra minėjimas", — pareiškė Pranckietis.

  Pasak Seimo pirmininko, didžiausia pagarba turėtų būti atiduota toje vietoje, kur žmonės žuvo.

  Be to, kaip pažymėjo Pranckietis, į Aušvicą vyks ir Seimo delegacija.

  "Ir gražu, kad iš Lietuvos pusės bus labai aukštu lygiu dalyvaujama tame minėjime Aušvice, Birkenau", — pabrėžė Pranckietis.

  Pasaulinis Holokausto forumas vyks sausio 22–23 dienomis Jad Vašem memoriale, Izraelyje. Lenkijos prezidentas Andžejus Duda, sužinojęs, kad jam nebus suteiktas žodis, atsisakė dalyvauti renginyje.

  Penktadienį Lietuvos žydų asociacija Izraelyje rengs mitingą priešais Lietuvos ambasadą, ragindami sustabdyti Lietuvoje rengiamą antisemitinį įstatymo projektą, pagal kurį gali būti pripažinta, kad Lietuva "nedalyvavo" Holokauste. Šis siūlymas grindžiamas tuo, kad Lietuva per Antrąjį pasaulinį karą "patyrė dvi okupacijas — sovietinę ir nacistinę", o jos žmonės buvo "pavergti".

  Manoma, kad skandalingasis projektas Seimui bus pateiktas sausio viduryje arba Seimo pavasario sesijoje.

  Remiantis JAV Holokausto memorialinio muziejaus duomenimis, Antrojo pasaulinio karo metais Lietuvoje buvo nužudyta apie 220 tūkstančių žydų, o prieškariu žydų bendruomenę sudarė 250 tūkstančių žmonių.

  Holokaustas. Lietuva mirties šešėlyje
  © Sputnik /
  Holokaustas. Lietuva mirties šešėlyje

  Dar šia tema

  "Šlykštu": Izraelis sukritikavo Lietuvos iniciatyvą dėl Holokausto
  Aušvice nepriimtos Pergalės muziejaus ir Holokausto centro ekspozicijos
  Ekspertas: Lietuvos politikų galvose yra vakuumas Holokausto tema
  Tegai:
  Holokaustas, Seimas, Izraelis, Viktoras Pranckietis, Gitanas Nausėda

  Svarbiausios temos