11:58 2021 Sausio 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.2152
 • RUB91.6732
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Astravo atominės elektrinės statybos (494)

  Lietuva laikosi ne tik griežtos, bet ir keistos pozicijos Baltarusijos atominės elektrinės atžvilgiu, mano ekspertas Nikolajus Meževičius

  VILNIUS, sausio 23 — Sputnik. Bekompromisė Lietuvos pozicija dėl Baltarusijos atominės elektrinės (AE) kenkia Minsko ir Vilniaus santykiams, interviu Sputnik Lietuva pasakė Rusijos Baltijos studijų asociacijos prezidentas, ekonomikos mokslų daktaras, Sankt Peterburgo valstybinio universiteto profesorius Nikolajus Meževičius.

  Lietuva yra pasirengusi toliau bendradarbiauti su Baltarusija dėl prekių tranzito per respublikos teritoriją ir Klaipėdos uostą bei, esant galimybei, didinti krovinių apyvartos apimtis. Tokia pozicija pareikšta po ministro pirmininko Sauliaus Skvernelio susitikimo su Baltarusijos ambasadoriumi Lietuvoje Valerijumi Baranovskiu.

  Šalys taip pat aptarė Baltarusijos (AE) statybas.

  Ekspertas Nikolajus Meževičius pažymėjo, kad Baltarusijos tranzitas verslo požiūriu Lietuvai yra svarbus.

  "Klaipėda aptarnauja didžiąją dalį Baltarusijos eksporto krovinių. Latvija, savo ruožtu, ir Ventspilio uostas tikisi sugebėti pritraukti Baltarusijos krovinių srautus, kurie yra nepaprastai svarbūs Rusijos tranzito atsisakymo sąlygomis. Taigi tarp Latvijos ir Lietuvos yra rimta konkurencija dėl Baltarusijos krovinių", — pasakė jis.

  Meževičius pažymėjo, kad bekompromisė Lietuvos pozicija dėl Baltarusijos AE kenkia Minsko ir Vilniaus santykiams, kurie, jo nuomone, galėtų būti daug pelningesni. Jis priminė, kad Baltarusija tikisi parduoti elektrą, o Lietuva atima iš jos tokią galimybę.

  "Lietuva užima ne tik griežtą, bet ir keistą poziciją Baltarusijos branduolinės energetikos atžvilgiu. Lietuvą erzina viskas: ir tai, kad tai yra Rusijos projektas, ir kad elektrinė yra netoli Lietuvos sienos, ir kad ES anksčiau pareikalavo uždaryti Ignalinos AE Lietuvos teritorijoje, ir kad Lietuvai nepavyko įgyvendinti savo Visagino AE projekto", — pareiškė ekspertas.

  Meževičius pabrėžia, kad šiuo klausimu Minskui labiau tinka neutrali Latvijos pozicija.

  Temos:
  Astravo atominės elektrinės statybos (494)

  Dar šia tema

  Latvija nori draugauti su Baltarusija — o Lietuva?
  Ignalinos AE per Sputnik Lietuva fotografo objektyvą
  Nausėda pareiškė apie Lietuvos planus tapti "žaliosios ekonomikos lydere"
  Ekspertas: "žaliosios energijos" plėtra Lietuvoje gali pabloginti žmonių gyvenimą
  Tegai:
  Lietuva, Baltarusija, Astravo atominė elektrinė (AE), tranzitas

  Svarbiausios temos